De historie Op 14 maart 1900 werd deze brief aan de Ajacieden gestuurd waarin men werd uitgenodigd om in Café Oost Indië in de Kalverstraat te komen tot de oprichting van "eenen geheel nieuwe Voetbal Vereniging". de "Amsterdamsche Football Club Ajax" officieel pas opgericht op 18 maart 1900. Floris Stempel, Han Dade en Carel Reeser plaatsvond Een allereerste foto van het Ajax-elftal, genomen in het oprichtingsjaar 1900. Hoewel de bouwstenen van wat eens Neerlands meest geliefde en gelauwerde club zou worden al vanaf 1893 werden opgestapeld via een jongensclubje nabij het Willemspark, werd riepen ambitieuze jonge voetballers op die datum bijeen in Café i'&e li' (/f4. (ff/f/fn (j Oost-lndië in de Kalverstraat, waar de oprichtingsvergadering In 1902, na twee seizoenen in de Arrjéterdamse Voetbal Bond, werd Ajax toegelaten tot de derde klasse van de /Nederlandse Voetbal Bond. Dat succes werd een jaar later gevolgd door promotie naar de tweede klasse. In 1908 fuseerde Ajax met derdeklasser 'Holland' en drie jaar later volgde onder leiding van Ajax' eerste trainer, de Ier John Kirwan, promotie naar de eerste klasse. Bekende spelers in deze periode waren Fons Pelser, Jan en Frans Schoevaart, Gé Fortgens (datzelfde jaar de eerste Ajacied in het Nederlands elftal) en Jan Grootmeijer. De eerste jaren in de hoogste afdeling verliepen moeizaam voor Ajax. Na twee ontsnappingen kwam het in 1914 tot degradatie, de enige maal dat Ajax ooit moest afdalen. POPSPMTATIFr. ins A I A Y '93 '94 Het diploma van de Footh Ball Club Ajax" uit 1901.

Presentatiegids (1987-2013) | 1993 | | pagina 102