AJACIEDEN IN 4 Danny Blind, één van de huidige Oranje-Ajacieden, in actie tijdens de laatstgespeelde in terland tegen Joe goslavië. Foto: Louis van deVuurst ORANJE Op 29 mei van dit jaar gingen bij de oe feninterland tegen Oostenrijk een kwartier voortijd de bordjes in de hoogte, en mocht Wim Jonk de plaats in nemen van Jan Wouters. Daarmee werd 'de Spijker' de vierentachtigste Ajacied die het Nederlands elftal haalde sinds Gé Fortgens op 19 maart 1911 op de Kiel in Antwerpen de Belgen met 5-1 hielp ver slaan. Behalve Jonk (4 maal) waren in het afgelopen seizoen Van 't Schip (8), Roy (7), Blind (8), De Boer (4), Bergkamp (11), Winter (9) en Menzo (2) in Oranje actief. Acht spelers die alle de EK-selectie zou den halen. Ook Wouters speelde nog tweemaal als Ajacied in de nationale ploeg, en voegde na zijn vertrek naar Bayern München nog tien wedstrijden aan zijn totaal toe. Van de ex-Ajacieden zagen we Van Basten, Kieft, Richard en Rob Witschge, Ronald Koeman en Rijk aard in Oranje optreden. Sinds jaar en dag is Ajax de hofleveran cier van Oranje. Dat blijkt onder meer uit deze foto uit 1973 waar het Ne derlands Elftal voor acht elfde deel bestaat uit Ajacie- den: Piet Keizer, Johnny Rep, Johan Cruijff, Johan Nees- kens, Arie Haan, Barry Hulshoff, Wim Suurbier en Ruud Krol. Laatstgenoem de is met 83 inter lands Nederlands recordhouder. Dennis Bergkamp, hier juichend na zijn doelpunt tegen De nemarken op het Europees Kam pioenschap, de buteerde op 26 september 1990 in de met 1-0 verloren vriendschappelijke interland tegen Ita lië. Foto: Louis van deVuurst PRFSFNTATIFCiinS AIAX '97 - '93 92

Presentatiegids (1987-2013) | 1992 | | pagina 92