De laatste inter nationale triomf werd in het afgelo pen seizoen bij geschreven in de geschiedenisboe ken. Ten koste van achtereenvolgens Örebro, Rot Weiss Erfurt, Osasuna, Ge noa en Torino werd de UEFA-Cup in de wacht gesleept. Foto: Louis van de Vuurst seizoen 1991-92 in Europa terug. En hoe: in het toernooi om de UEFA-Cup, waar nog drie 'thuiswedstrijden' moesten wor den afgewerkt in Düsseldorf, werkte Ajax zich langs Örebro, Rot-Weiss Erfurt, Osasuna en AA Gent alvorens in de halve finale spectaculair in en bij Genoa te win nen en tenslotte in een bloedstollende fi nale te'gen Torino (2-2 en 0-0) via de 'dub- beltellende' treffers in Italië de beker te bevechten. Opnieuw een historisch feit, want hierdoor werd Ajax de eerste Ne derlandse club die alle drie Europa Cups in de trofeeënvitrine bij elkaar heeft staan. ny Bosman bereikten via 'Voorland' het Nederlands Elftal én internationale roem. Een bijzondere internationale opleving kende Ajax onder de als coach in De Meer teruggekeerde Johan Cruijff. in 1987 be reikte het jeugdige elftal voor het eerst sinds 1973 weer een Europa Cup-finale, waarin Ajax zich met een 1-0 zege op Lo- komotive Leipzig de beker toeëigende. Het Ajax-team uit dat seizoen zag er als volgt uit: Stanley Menzo, Danny Blind, Sonny Silooy, Ronald Spelbos, Frank Rijk aard, Peter Boeve, Jan Wouters, Aron Winter, Arnold Mühren, Johnny van 't Schip, Marco van Basten, Johnny Bosman, Rob Witschge, Dennis Bergkamp, Arnold Scholten en Frank Verlaat. Een jaar later streed Ajax opnieuw in de eindstrijd van het bekerwinnaarstoer- nooi. Ajax speelde een ongelukkige wedstrijd en moest de winst aan KV Me- chelen laten. De recente historié wordt - opnieuw - ge kenmerkt door de injecties die het eerste elftal vanuit de jeugdopleiding krijgt toe gediend. Het jonge Ajax-elftal, met routi niers als Blind, Pettersson, Wouters en Van 't Schip, zorgden in 1990 voor het drieëntwintigste landskampioenschap onder de als trainer teruggekeerde Leo Beenhakker. Het jaar daarop eindigde Ajax opnieuw bovenaan de tot 'PTT Tele- competitie' omgedoopte Eredivisie, maar een miniem verschil in doelsaldo bezorg de PSV ditmaal de landstitel. Europees voetbal was er dat jaar niet bij als gevolg van een schorsing naar aanleiding van ongeregeldheden! bij de wedstrijd tegen Austria Wien. Met de nieuwste lichting van de Ajax- school, als Bryan Roy, Frank de Boer en Dennis Bergkamp, keerde Ajax in het Vanaf het bordes van de stads schouwburg toont Ajax de Europa Cup voor Landskampioe nen die de club in 1971,1972 en 1973 veroverde. Marco van Basten in actie tijdens de fina le van het Europa Cup-toernooi voor Bekerwinnaars in Athene, waar Ajax het Oostduitse Lo- komotive Leipzig met 1-0 versloeg. Doelpuntenmaker: van Basten. PRESENTATIEGIDS AJAX '92 - '9 3 91

Presentatiegids (1987-2013) | 1992 | | pagina 91