Hm Reynolds. Een man die gedurende meer dan dertig jaar zijn stempel op de club zou drukken. De vruchten van Reynolds' aanpak wer den in de jaren dertig op niet mis te verstane wijze geplukt. Tussen 1930 en Het Ajax-elftal waarvan de basis het landskam pioenschap van 1931 behaalde en dat de geschiedenis in zou gaan als het "gouden" Ajax. Vierde van links staat Piet van Deijck, de enige Aja- cied van dat legen darische elftal die nog onder ons is. Ajax voor de tiende keer kampioen van Nederland. Dit elftal zorgde daarvoor in 1960. SM® Jaap van Praag, Ajax-voorzitter van 1964 tot 1978, een periode waarin Ajax de internationale voetbalwereld ver overde. De kampioens- ploeg van 1966 die aan de basis stond van de grote inter nationale suc cessen. Rinus Michels, de bouwer van het in ternationaal ver maarde Ajax. 1939 kroonde Ajax zich maar liefst vijf keer tot kampioen van Nederland! Enke le befaamde namen uit deze kampioens formaties waren Jan de Boer, Dolf van Kol, Wim Anderiesen, Piet Strijbosch, HenkTwelker, Piet van Reenen, Bob ten Have, Wim Volkers, Henk Blomvliet, Ger- rit Keizer, Jan Schubert en Erwin van Wijngaarden. Ajax was een topclub geworden, en natuurlijk werden de successen weerspie geld in de publieke belangstelling, die in de 'Gouden Eeuw' enorm groeide. Het oude, houten stadion, dat ongeveer op de plek van het huidige Christiaan Huy- gensplein lag, werd te klein en in 1934 werd een gloednieuw stadion in gebruik genomen, ontworpen door Daan Roden- burgh. Datzelfde stadion is thans nog steeds.in gebruik. Na de triomfrijke jaren dertig volgden de voor heel Nederland zware oorlogsjaren, waarin het voetbal uiteraard naar het tweede plan werd verwezen. Ook voor Ajax waren het magere jaren, maar reeds onmiddellijk na de bevrijding deed de club weer van zich spreken. Met nog P R E S E N T A T I E G I D S AJAX '92 '93 87

Presentatiegids (1987-2013) | 1992 | | pagina 87