reisburo ROEVER REISBURO ROEVER, DE EXPERT IN VOETBALREIZEN presentatiegidc Met Reisburo Roever heeft Ajax een partner in huis, die een goede reputatie heeft in het organiseren van zakenreizen. Voor de Amsterdamse Football Club is het echter in teressanter dat de reisorganisatie de Neder landse specialist is in voetbalreizen. Roever regelt voor Ajax en de KNVB elke buiten landse reis en het verblijf aldaar. Roever brengt Ajax daar waar het wereldwijd zijn goede naam bevestigt. Reisburo Roever houdt zich sinds de op richting van het bedrijf al met het verzorgen van voetbalreizen bezig. „Toen wij in 1984 met de sponsoring van Ajax begonnen zijn we overeengekomen dat wij alle reizen die Ajax naar het buitenland maakt organise ren", stelt directeur Arend de Roever. „Dit houdt ondermeer in dat we voor de selectie van Ajax de reis en het verblijf, met daarbij alle speciale eisen die door de technische lei ding worden gesteld, organiseren. En voor de professionele volgers, de media bijvoor beeld, en de supporters complete reizen verzorgen. Naast de reizen van Ajax verzor gen wij overigens ook alle buitenlandse trips van de KNVB." Het vervoeren van grote groepen supporters met het vliegtuig, is voor de reiswereld een betrekkelijk nieuw fenomeen. De Europa Cup 2-finale Ajax-Lokomotive Leipzig in 1987 was voor Roever dan ook de vuurdoop. „Die eerste keer was min of meer te danken aan de burgemeester van Rotterdam, Bram Peper. Zijn stad kreeg in eerste instantie van de UEFA de organisatie van de Europa Cup 2- finale aangeboden. Maar omdat Peper lang wachtte met de definitieve acceptatie van die wedstrijd, gaf de UEFA de partij op het laatste moment aan Athene. Toen Ajax die finale haalde, betekende dat voor ons de eerste grote klus. Plotseling moesten wij zes zevenduizend Ajax-supporters naar Grie kenland vliegen. Iets wat wij nog nooit eer der gedaan hadden", herinnert De Roever zich. „Van die eerste keer zijn we veel wijzer geworden. Zo'n massale reis is eigenlijk één groot logistiek probleem. Op zeer korte ter mijn moetje vliegtuigen en hotels regelen. Maar door de ervaring in ons bedrijf, gaat het snel organiseren van zo'n massale reis ons momenteel betrekkelijk gemakkelijk af." Met twee Europa Cup-finales, het Euro pees kampioenschap van 1988 en 1992 en het wereldkampioenschap van 1990 op de palmares, durft Arend de Roever het daarom aan zijn bedrijf zich in dezen dé specialist van Nederland te noemen. Een specialist die overigens nog niet verza digd is. „Het lijkt mij fantastisch wanneer Ajax kampioen \Norót en in het Europa Cup l-toernooi bij de laatste acht komt. In dat geval ben je namelijk verzekerd van drie grote supportersreizen. Als toetje moet er dan een finale tegen AC Milan komen", laat De Roever zich even gaan. Realistisch gaat hij verder. „Wij begroten \/oor\Nat betreft de supportersreizen aan het begin van het seizoen helemaal niets. Dat is te riskant, daar er altijd het risico bestaat dat Ajax in de eerste ronde uitgeschakeld wordt. Dat zou voor ons en de club triest zijn. Maar dat on voorspelbare maakt voetbal en zakendoen wel zo interessant." AJAX 9 '93 7q

Presentatiegids (1987-2013) | 1992 | | pagina 79