MARTINAIR, THE OFFICIAL AJAX CARRIER Martinair Prinses Juliana Met de Europa Cup 2 Het witte shirt met de rode baan is in een wereld vol voetballiefhebbers synoniem aan Ajax. Een club die zijn naam heeft gevestigd met avontuurlijk, aanvallend en dynamisch voetbal. In de luchtvaart worden de kleuren rood en wit, letterlijk en figuurlijk, met verve hoog gehouden door Martinair. Het bedrijf dat op dit moment de grootste chartermaatschap pij van de wereld is. En niet alleen uiterlijk, maar ook innerlijk grote overeenkomsten met Ajax blijkt te hebben. Want waar Ajax van de Noord- tot de Zuid pool geroemd wordt om haar stijl, staat Martinair eveneens bekend om haar dyna miek en flexibiliteit. Het bedrijf, haar taken, haar personeel en zelfs de vliegtuigen van het convertible-type, toestellen die in een mum van tijd om te bouwen zijn van passa giersvliegtuigen in vrachtvliegtuigen, stra len die flexibiliteit uit. Dat de relatie tussen Ajax en Martinair na meer dan veertien jaar nog steeds zeer innig is, zal daarom weinig verwondering wekken. „Onze karakters passen gewoon bij elkaar", weet Robert Bleumink, hoofd juridische za ken van Martinair te melden. „De snelheid en het handelingstempo van Ajax staat ons aan. Op die manier trachten wij ook te wer ken; wanneer iemand ons vandaag opbelt voor een vlucht, moet hij vandaag ook kun nen vliegen." Dat vervoeren van ruim een miljoen passa giers per jaar binnen Europa, naar de Ver enigde Staten, Canada, het Caraïbisch ge bied en Thailand is overigens niet de enige activiteit van 'the other Dutch airline'. Zo bestaat een derde van alle Martinair- vluchten uit vrachtvluchten naar alle uit hoeken van de wereld. Hierbij ligt vooral het accent op Midden- en Verre Oosten, Australië en de Westkust van Amerika. Dochterondernemingen van de maatschap pij houden zich onder meer bezig met de produktie van diepvriesmaaltijden, catering services, partyservices en promotions. Het bedrijf van president-directeur J.M. Schroder is sinds 1958, toen de voormalig luchtmachtvlieger begon met rondvluchten boven Amsterdam, uitgegroeid tot een mondiale luchtvaartmaatschappij. Een groei die een steeds grotere zakelijkheid is gaan vergen. Ook in de sponsoring. „Maar Martin air is evengoed supporter van Ajax ge bleven", stelt Van der Weyden (Sales and Marketing) vervolgens. „President Schroder is destijds als supporter Ajax gaan steunen. Puur uit persoonlijke interesse in het elftal. Die houding is wel een beetje veranderd. We bekijken onze relatie met Ajax nu iets doel matiger. Door de reclame bij Ajax willen we bereiken dat onze naam bekend blijft. Bevestigen dat we er zijn. Maar de liefde voor Ajax speelt nog steeds mee. We zijn er daarom trots op 'Official Ajax Carrier' te zijn en Ajax daar te brengen waar succes te ha len valt." presentatiegidc ajax '9? - '93

Presentatiegids (1987-2013) | 1992 | | pagina 63