Malmö FF en Real Zaragoza aan de zegekar waren gebonden, eigende Ajax zich met een 1 -0 overwinning op Lokomotive Leipzig de Europa Cup voor Bekerwinnaars toe. Het Ajax-team uit dat seizoen zag er als volgt uit: Stanley Menzo, Danny Blind. Son- Een bijzondere internationale opleving ken de Ajax onder de als coach teruggekeerde Johan Cruijff. In 1987 bereikte het jeugdige Ajax-elftal voor het eerst sinds 1973 weer eens een Europa Cup-finale. Nadat achter eenvolgens Bursaspor, Olympiakos, Krol, Frank Arnesen, Sören Lerby, Peter Boeve, Simon Tahamata, Henning Jensen en Tscheu-la Lingbleek in de halve finale de latere winnaar Nottingham Forest te sterk. Nationaal bleef Ajax echter ongenaakbaar, dat feit wordt onderstreept door de vele kampioenschappen en nationale beker triomfen tussen 1976 en heden. Een grote rol in het handhaven van het hoge gemiddelde speelde (en speelt!) de befaam de jeugd-opleiding van Ajax. Topvoetbal- Iers als Simon Tahamata, Wim Kieft, Frank Rijkaard, Gerald Vanenburg, Marco van Basten, Sonny Silooy en Johnny Bosman bereikten via "Voorland" het Nederlands Elf tal én roem in het buitenland. AJAX lands kam pioen 1983 De Europa Cupfinale 1972, Ajax - Internazionale, 2-0 han Neeskens (ook Barcelona), Johnny Rep (Valencia), Gerrie Mühren (Sevilla) en Arie Haan (Anderlecht) en het stoppen van Piet Keizer en Sjaak Swart, was het met de in ternationale rooftocht een tijd gedaan. Toch was Ajax, onder coaching van Leo Beenhakker, in 1980 weer dicht bij een Eu ropa Cup-finale. Voor Ajax, met spelers asl Piet Schrijvers, Dick Schoenaker, Ruud Ruud Krol Johan Cruijf ny Silooy, Ronald Spelbos, Frank Rijkaard, Peter Boeve, Jan Wouters, Aron Winter, Ar nold Mühren, Johnny van 't Schip, Marco van Basten, Johnny Bosman, Rob Witsch- ge, Dennis Bergkamp, Arnold Scholten en Frank Verlaat. Een jaar later streed Ajax opnieuw in de eindstrijd van het bekerwinnaars-toernooi. Ajax speelde ongelukkig en moest de winst aan KV Mechelen laten. De recente historie wordt -opnieuw- geken merkt door de injecties die het eerste elftal vanuit de jeugdopleiding krijgt toegediend. Van Basten Het jonge Ajax-elftal, met als ervaren krach ten Jan Wouters, Danny Blind, Stefan Pet- tersson en Johnny van 't Schip zorgden in 1990 voor het drieëntwintigste landskam pioenschap. Een titel die gestalte kreeg on der het trainersschap van de teruggekeerde Leo Beenhakker. In het laatste seizoen eindigde Ajax op de hoogste plaats in de inmiddels tot "PTTTe- lecompetitie" omgedoopte Eredivisie. Dankzij een iets slechter doelsaldo dan ri vaal PSV ging de landstitel echter naar Eind hoven. Tot de laatste exponenten van de Ajax- school horen Bryan Roy, Frank en Ronald de Boer, Dennis Bergkamp en Richard Wit- schge. Laatstgenoemde zorgde voor een record-transfer in de Ajax-geschiedenis met zijn overgang naar Barcelona, waar mee een slordige zeven miljoen gulden was gemoeid.

Presentatiegids (1987-2013) | 1991 | | pagina 22