Continuïteit Naar de Europese top voorwoord technisch direkteur Het lijkt nog maar zo kort geleden dat we met de kam- pioensbloemen op het bordes van de schouwburg aan het Leidseplein stonden, maar het nieuwe seizoen staat alweer voor de deur. De voorbereiding op de voetbaljaargang 1990-1991 nadert, wanneer u dit leest, alweer zijn voltooiing of is reeds achter de rug. Het heeft nooit veel zin om terug te blikken op een voorbij seizoen. Bij Ajax is het vizier altijd gericht op de toekomst. Toch moet het mij van het hart dat het een fantastisch ge voel is om als landskampioen dat nieuwe seizoen binnen te stappen. Voor heel Ajax, spelers, bestuur, technische staf en zeker niet op de laatste plaats de supporters, was het kampioenschap van vorig seizoen een enorme opsteker. Met name in de spannende laatste maanden leefde heel Amsterdam geweldig met ons mee. De vurige steun van het publiek dat voelde dat er iets moois opbloeide in De Meer, is ook enorm belangrijk geweest bij het behalen van de titel. Inmiddels is er alweer heel wat water onder de Amstelbrug- gen doorgestroomd en daarom kijken we vooruit. Zoals het hoort. De belangrijkste winst voor dit Ajax is dat de groep bijeen gebleven is. Daar waar in het verleden de jonge talenten weggekocht konden worden, is dit bestuur er in geslaagd de veelbelovende spelers voor langere tijd aan de club te binden. Ook door het tussentijds openbreken van bestaande con tracten kunnen jongens als Bryan Roy, Richard Witschge en Marciano Vink zich in De Meer blijven ontwikkelen. Door hun langjarige contracten heeft u, het publiek, de ver zekering dat deze talenten de club niet makkelijk zullen verlaten. Heel blij ben ik ook met de tussentijdse contractverlenging van Stefan Pettersson. De routine en de klasse van onze populaire spits is van groot belang bij de rijping van de jon geren. Continuïteit, dat is het steekwoord. En die continuïteit is gewaarborgd. Bijvoorbeeld ook door de contractverlenging van Ron Willems. Deze zeer talentvolle groep staat er nog een tijdje, en die wetenschap zal ook u plezier doen. Dat er geen grote aankopen zijn gedaan wil allerminst zeg gen dat Ajax de ogen sluit voor de ontwikkelingen buiten De Meer. We houden onze ogen goed open op zowel de binnen- als de buitenlandse markt. En mocht de gelegen heid zich voordoen - en als het financieel haalbaar is - dan zal Ajax niet aarzelen toe te slaan. Mijn vertrouwen in de selektie is groot. Het afgelopen sei zoen was leerzaam en het behalen van de landstitel heeft de spelers moreel gesterkt. Het is nu zaak om ook wat dat betreft, daar is die term weer, voor continuïteit te zorgen. Met de landstitel op het visitekaartje is Ajax meer dan voorheen al het geval was, de te kloppen ploeg. Iedere tegenstander zal trachten te gen de landskampioen een goed resultaat te behalen. Aan ons de taak te tonen dat we tegen die nieuwe druk bestand zijn. Jammer, heel jammer is het dat Ajax dit seizoen het Euro pa Cup-voetbal moet ontberen. Desondanks blijft de Ajax- koers onveranderd gericht op de Europese top. We gaan het gemis aan Europa Cup-voetbal opvangen met veel wedstrijden tegen internationale (top-)clubs. Al zal de spanning en entourage anders zijn dan in het echte Europa Cup-voetbal, toch zullen die duels nuttig blijken voor de spelers en voor het publiek aantrekkelijk zijn. Ook nationaal is het streven de Ajax-stijl indachtig. En dat betekent: proberen te winnen wat er te winnen valt. We gaan dus weer op voor het landskampioenschap en voor de KNVB-beker. Uiteraard heeft de concurrentie niet stilgezeten en ook daarom belooft dit seizoen minstens zo interessant te wor den als het vorige. Rekent u gerust op een aantrekkelijk, strijdbaar en klasse rijk Ajax. Dan rekenen wij graag op uw onvoorwaardelijke steun. Het samengaan van die twee elementen zorgt zonder meer voor nieuwe successen in De Meer! uw Leo Beenhakker Technisch Direkteur

Presentatiegids (1987-2013) | 1990 | | pagina 9