Pal Fisher, toch zeer produktief! TERUGBLIK EN VOORUITBLIK Hij is inmiddels al weer een beetje in de vergetelheid geraakt, maar Pal Fischer heeft Ajax ondanks alles toch een bijzonder aardige dienst bewe zen vorig jaar. Fischer kwam vorige zomer als stand-in voor de zwaar geblesseerde Stefan Pettersson over uit Hongarije. Stilletjes hoopte de Hongaar dat hij in de aanvangsfase van de competi tie een dermate goede indruk zou maken dat hij, onafhankelijk van Pet- tersson's terugkeer, voor Ajax kon blijven spelen. In het eerste wel te verstaan. Echter, toen Pettersson speelklaar was en terug in de basis kwam, liet Pal het hoofd moedeloos in de schoot vallen. Hij richtte zich niet meer op, ondanks aanmoedigende schouderklopjes van collega's, met name Stefan Pettersson. Fischer had het idee dat het allemaal over was voor hem en vond niet de kracht om te knokken. Hij gaf het op, zéér tot het ongenoegen van de technische staf. Fischer had het namelijk hele maal niet slecht gedaan, zoals mag blijken uit de cijfers op de voorgaande pagina. Fischer kwam in totaal op 15 competitie-wedstrijden, maar speelde Pal Fischer, toch zeer produktief! er slechts 4 van de eerste tot de laatste minuut. In de 853 competitie minuten die hij speelde, was hij toch direkt verantwoordelijk voor 7 goals en gaf hij zeven goals aan (assists). Voorwaar geen slecht gemiddelde. Pal Fischer had nooit op moeten ge ven, maar hij deed het toch. Bij een topclub als Ajax wordt het boek dan dichtgeslagen. Jammer maar helaas, het ga hem goed bij zijn oude club Ferencvaros. Typerend bij de totaalstand van doel punten en assists is dat de bui tenspelers, de échte aangevers van nature, hun werk hebben gedaan en het scoren voor een groot deel over lieten aan degenen die er voor staan. Opvallend is voorts dat de scha duwspitsen, met uitzondering van Wim Jonk die echter ook een aantal wedstrijden in de Jan Wouters-rol heeft gespeeld, inderdaad vanuit de schaduw aardig hebben gescoord en niet hebben aangegeven: Bergkamp 8 goals, Ronald de Boer 7 goals en Ron Willems eveneens 7 goals. Een vermelding waard is ook de prestatie van Danny Blind: als rechtsachter maar liefst zes assists. Een beter voorbeeld van de perfekte wisselwerking aan de rechterflank tussen Van 't Schip, Winter en Blind is er niet. Arrivederci, uit-tenue! Als het binnenbroekje maar hetzelfde blijft, hè Richard? Johnny van 't Schip: voor een vol Ajax-stadion gehuldigd tot 'Ajacied van het Jaar' dankzij de lezers van het officiële Ajax-programma en stadsblad 'De Echo'.

Presentatiegids (1987-2013) | 1990 | | pagina 19