EEN ECHTE AJACIED TERUG IN DE MEER: BIENVENUMONSIEUR de aanwinsten Als acht-jarig jochie stapte Sjaak Storm De Meer binnen om in de jeugd van Ajax te gaan voetballen. Lekker onbevangen spelen in het doel, zonder planning voor de toekomst, ge woon keepen tot hij er bij neerviel. Twintig jaar zijn er inmiddels voorbij gegaan en Sjaak Storm heeft al een hele karrière achter de rug én nog heel wat voor de boeg. Op al heel vroege leeftijd maakte Sjaak zijn debuut in het eerste elftal van Ajax. Zowel Piet Schrijvers als Hans Galjé waren geblesseerd en Ajax moest noodgedwongen een be roep doen op zijn jeugdkeeper. Tegen NEC kweet Sjaak Storm zich uitstekend van zijn taak en er werd hem op slag een grote toekomst toegedicht. Toch moest hij voorlopig de 'wachtkamer' in. Na het vertrek van Schrijvers besteeg Storm de reservebank als stand-in voor Hans Galjé, maar de snel stijgende ster van Stanley Menzo belette hem een echte doorbraak in het Ajax-elftal. Sjaak Storm verliet Amsterdam om in Groningen het avon tuur te zoeken. Vier jaar lang verbleef Sjaak in het Hoge Noorden om dit sei zoen dus terug te keren in De Meer. 'Van de overgang naar Groningen heb ik geen enkele spijt gehad', vertelt Sjaak. 'Na Ajax en PSV is, in mijn ogen, FC Groningen toch de meest aansprekende ploeg. Gezellig sta dion, veel publiek, ambities. Natuurlijk heb ik er veel ervarin gen opgedaan. Drie keer speelden we Europa Cupvoetbal en ik heb een aantal jaren op het hoogste niveau meege draaid. Alleen het laatste seizoen mag ik als verloren be schouwen. Nadat we in de Europa Cup Atlético Madrid had den uitgeschakeld werd ik geveld door een virus-infektie en wat privé-problemen en blessures maakten dat het een waardeloos seizoen werd. Ik vind het daarom enorm fijn dat ik nu bij Ajax, mijn oude club, de kans krijg om er weer helemaal bovenop te komen. Ik schik mij voorlopig in de rol van tweede man. In de eerste plaats moet ik door lekker te trainen weer mijn vroegere vorm terug krijgen. Of er veel veranderd is tijdens de vier jaar dat ik weg was? Nou, er zijn natuurlijk veel nieuwe spelers maar de sfeer is hetzelfde. Veel oude bekenden waren er toch ook, ik had niet het gevoel zolang weg te zijn geweest. Ik voel me hele maal thuis. Dat merkte ik bijvoorbeeld op de foto-dag. De journalisten vroegen me toen met de nieuwe aankopen te poseren, terwijl ik helemaal niet het gevoel had een nieuwe ling te zijn!' Twee jaar terug zagen vele Ajax-fans met lede ogen één van hun grootste favorieten vertrekken. Terwijl het voetbalseizoen 1987-1988 al lang en breed aan de gang was kwam plotseling het Franse Matra Racing op de proppen met een schitterend aanbod voor Sonny Silooy. De jonge international werd vooral begeerd door de toenma lige trainer van Racing, de Portugees Artur Jorge, en die zet te door. Sonny en Ajax gingen overstag voor het lucreatieve Franse aanbod en het buitenlandse avontuur van Silooy begon.

Presentatiegids (1987-2013) | 1989 | | pagina 21