RON WILLEMS STEFAN PETTERSSON Ajax, een logisch vervolg Ajax vóór Seoel Eén van de eerste spelers die Ajax in de voorbije transfer periode aantrok, was de 21-jarige middenvelder van FC Twente, Ron Willems. Dat Ajax hem inlijfde wekte geen verbazing want Willems hoort al een paar jaar tot de meest opvallende jonge voetballers in Nederland. Na voor de UEFA-jeugd te zijn uitgekomen speelde hij de laatste jaren regelmatig een belangrijke rol in het elftal van Jong Oranje. Geboren in Vaassen leerde Ron het klappen van de betaal de voetbalzweep voor het eerst kennen bij PEC Zwolle. Via PEC Zwolle en FC Twente maakte het talent Ron Willems de lo gische stap naar de top van het betaalde voetbal. De sterke midden velder, die tijdens de voorbereidingswedstrijden veelal diep in de spits speelde, droeg het Ajax-shirt voor het eerst in de erewedstrijd ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Sjaak Swart. Ron Willems valt vooral op met zijn sterke afstandschot en een meer dan gemiddelde koptechniek. Het afgelopen jaar was hij een vast steun punt van Jong Oranje waarin hij onder meer samenspeelde met Aron Winter en Rob Witschge. Zijn opvallende spel leverde hem een transfer op naar FC Twente. Dat gebeurde in de zomer van 1986 en FC Twente heeft van de aankoop geen moment spijt gehad. In totaal droeg hij in die twee kompetities het Twente-shirt 67 keer en 18 keer vond hij daarin het net. Dat geeft al aan dat Ron Willems een aanvallend ingestelde voetballer is, al kan je alle kanten met hem op. Zijn sterke fysiek stelt hem in staat om desnoods als verdediger op te treden terwijl ook een positie in -of in elk vlak naast- de spits tot de mo gelijkheden behoort. Maar het liefst speelt Ron nogal cen traal op het middenveld om vandaar uit zijn formidabele schotkracht nuttig te maken. Schieten kan Ron als de beste, maar ook in de lucht staat hij zijn mannetje. De am bitieuze Willems bewees dat het afgelopen seizoen eens tot Ajax' schande. In het Twentse Diekman-stadion was het toen zijn gekopte goal die de Tukkers naast Ajax bracht. Vanaf dit seizoen scoort Ron Willems alleen nog maar vóór Ajax Een nieuwe "rooie" in De Meer! Het rossige haar van de opmerkelijkste Ajax-aankoop, de Zweed Stefan Pettersson, zal hem ongetwijfeld de bijnaam "rooie" opleveren, net zo als dat het jaren geleden het geval was met Sören Lerby. Vrij laat kwam de aanvalsspits naar Amsterdam omdat hij tot aan 12 augustus nog kompetitieverplichtingen had met zijn vorige club, IFK Göteborg. Aan kompetitieritme zal het Stefan dan ook allerminst ontbreken. De pure klasse zal de rest doen, want dat heeft de tienvoudige Zweedse internati onal meer dan voldoende in huis. Lange tijd zag het er naar uit dat Stefan Pettersson in de maand september er weer tussenuit zou knijpen. Met het Zweedse Olympisch Elftal plaatste hij zich immers voor de Spelen van Seoel en zo'n sportief hoogtepunt heeft op iedere sportman natuur lijk een enorme aantrekkingskracht. Toch koos Stefan voor Ajax, zijn nieuwe werkgever, en dat tekent in niet geringe mate de grote ambitie van de aanvalsspits om zo snel mo gelijk zijn draai binnen Ajax te vinden. Ook de Ajax- supporters kunnen daar gelukkig mee zijn, want Pettersson zal een welkome versterking zijn in de voorhoede. Pas vlak voor de kompetitiestart kwam Stefan Pettersson Ajax defini tief versterken. De rossige Zweed had tot 12 augustus nog verplich tingen voor zijn oude club IFK Göteborg. Wat voor speler is die Stefan Pettersson eigenlijk, zullen velen zich afvragen. De goedlachse Zweed tracht daarop zelf het antwoord te geven:"Het is voor mij niet zo makke lijk een oordeel over mijn kwaliteiten te geven, maar ik meen te kunnen zeggen dat ik technisch redelijk ben, een goed gevoel voor kombinatievoetbal heb en daarnaast een goede koptechniek. In Zweden spelen vrijwel alle ploegen met twee spitsen. Ik weet dat dat bij Ajax anders is, maar dat lijkt me geen probleem. Meestal was ik het aanspeel punt in de spits, de man die de bal moest vasthouden en de tweede aanvaller in schietpositie brengen. Nogmaals, bij Ajax zal ik wellicht anders gaan spelen, maar daar heb ik geen angst voor, ik weet wat ik kan." De overgang naar Ajax ziet Stefan Pettersson logisch als een grote stap voor uit in zijn karrière. In Zweden doorliep hij alle jeugdselek-

Presentatiegids (1987-2013) | 1988 | | pagina 23