HANS WERDEKKER Karrière in stroomversnelling y Wêêêêêêêêê de aanwinsten Twee jaar geleden nog volkomen anoniem, nu met alle schijnwerpers op zich gericht. We kunnen het moeilijk over iemand anders hebben dan Hans Werdekker, de man die voorbestemd is om een plaats in het hart van de verdedi ging te bezetten. Hans is 28 jaar en dat maakt zijn plotse linge doorbraak naar de vaderlandse voetbaltop des te op merkelijker. Jarenlang speelde hij zijn wedstrijden in de Haarlemse regio. Eerst bij RCH, later bij EDO. Het mag de verdienste van Willem ll-trainer Piet de Visser (een sympa thiek en kundig voetbalman) heten, dat Hans Werdekker toch nog het zoet van de Eredivisie mocht smaken. De Vis ser lette niet op leeftijd maar alleen op kwaliteit, oordeelde dat Werdekker een aanwinst zou zijn en kreeg gelijk. Als voorstopper speelde Hans bij de Tilburgers een fantastisch seizoen. Zo goed speelde de stopper zelfs dat het bij één seizoen Willem II bleef. Met pijn in het hart, maar met een flink gevulde schatkist zag Willem II Werdekker naar Ajax vertrekken. De karrière van Hans Werdekker bevindt zich duidelijk in een stroomversnelling, maar de lange Haarlemmer is er nuchter genoeg voor om zich daardoor niet van de wijs te laten brengen. Natuurlijk vereist de overgang naar de Meer wéér een nieuwe aanpassing en het vergt altijd even tijd om de kompleet andere stijl van voetballen bij Ajax aan te wennen. In het elftal van Willem II kon Hans Werdekker regelmatig mee naar voren om de aanval te steunen. De vijf doelpun ten die hij het afgelopen seizoen produceerde, zijn het be wijs dat het aardig lukte ook. Bij Ajax wordt er wellicht een iets soberder houding verwacht, ook omdat zijn mogelijke koppelgenoot, Peter Larsson ook al graag offensief in de weer is. Degelijkheid en organisatie zijn voor Hans eerste vereisten, alles wat daarbij komt is meegenomen voor de man die de geenszins gemakkelijke taak heeft de taak van Ronald Spelbos in het defensieve hart van de Ajax- defensie over te nemen. Ajax' trots is met recht de jeugdopleiding, leder jaar weer worden talentvolle voetballers gevormd tot volwaardige Eredivisie-spelers. Ook dit jaar staat een nieuwe lichting "hoop van de toekomst" te trappelen van ongeduld om zich op het hoogste niveau te kunnen waarmaken. Op de foto tonen van links naar rechts Danny Hesp, Marcel Keizer, Richard Witschge, Bryan Roy, Marciano Vink en de gebroeders Ronald en Frank de Boer hun eensgezindheid in dat streven. Allen mochten al eens proeven van de voetbaltaart en hebben honger naar meer. '9

Presentatiegids (1987-2013) | 1988 | | pagina 21