'DE AJAX-LIJN WORDT GEKONTINUEERD' voorwoord voorzitter De afgelopen zomerperiode hebben we volop de gelegenheid gehad om het nationale en internationale succes eerst flink te inhaleren en daarna te laten bezinken. De realiteit van het heden dwingt ons om, geheel Ajax- eigen, vooruit te kijken naar de nabije- en verder gelegen toekomst. Het voorbije seizoen zie ik, ondanks de aansprekende triomfen, niet anders dan als een tussenstation. Het winnen van de Europa Cup voor Bekerwinnaars was een fantastisch moment in de Ajax-geschiedenis maar het is op internationaal gebied nog niet het hoogst bereikbare. Ajax gaat zich dit seizoen zoals gewoonlijk weer richten op drie fronten waarbij er geen prioriteiten worden gesteld, al staat het Europese voetbal ook bij Ajax hoog aangeschreven. Je moet natuurlijk het nodige geluk aan je zijde hebben maar het streven is om in elk geval de derde ronde te bereiken. Met clubs als Hamburger SV, Olympique Marseille, Real Sociedad, Sporting Lissabon, Hajduk Split en opnieuw Lokomotive Leipzig heeft het toernooi der Bekerwinnaars toch een aantal zeer aantrekkelijke, sterke deelnemers. Het toernooi is goed bezet en dat maakt het voor ons alleen maar nóg interessanter. Ajax-lijn Met de brede selektie die Ajax nu heeft moet er ook nationaal nog meerte bereiken zijn. Ik geloof dat we ons de kampioenskansen niet zo snel meer zullen laten ontnemen als vorig jaar het geval was. Uiteraard betreuren we het -onvermijdelijke-verlies van Marco van Basten maar ik ben het met Johan Cruijff eens dat we door de nieuwe aankopen niet verzwakt zijn. Dat aankoopbeleid is gericht op rendement en de knowhow die wij bij Ajax in huis hebben zal ten ene malen blijven zorgen voor topvoetbal. Het zit 'm niet altijd in het vele geld dat je investeert. Je kan nog zoveel kopen, het gaat erom dat je het materiaal goed weet te gebruiken. Wat dat betreft zijn we vol vertrouwen in Johan Cruijff. Hij zal er mede borg voor staan dat de Ajax- prestaties zullen worden gekontinueerd. Steeds meer zie je dat ook bij andere clubs de Ajax-lijn wordt overgenomen. Feyenoord zoekt het nu terecht in de jeugd en geloof me, ook PSV zal daar niet aan ontsnappen. Voor de band met het publiek is een zekere herkenbaarheid met de ploeg die in het veld staat onontbeerlijk. Op een gegeven moment wordt het niet meer geaksepteerd dat zo'n zes buitenlanders het gezicht van de club bepalen. Dat kan niet en het zal een korte termijn-politiek blijken. Over Feyenoord en PSV gesproken, ik hoop van harte dat die clubs zich ook in het nationele Bekertoernooi van hun beste kantzuilen laten zien. Het wordt weer tijd vooreen Bekerfinale van formaat, gespeeld in De Kuip. Sponsors Dat we goed bezig zijn blijkt ook uit de verlengde sponsorkontrakten met TDK en Citroën. Het is uniek in de sportwereld dat een sponsor zich negen jaar lang blijft profileren via dezelfde club. Uit de continuering van de samenwerking met TDK en Citroën spreekt een enorm wederzijds vertrouwen. Wij zijn blij met onze sponsors, naast TDK en Citroën zijn dat natuurlijk Robe di Kappa, Commodore, Roever Reizen en Martinair, en zij zijn blij met ons. Ook door hun inbreng kunnen we de Ajax-lijn in de komende jaren blijven volgen. Het gaat om voetbal Veel aandacht wordt er de laatste jaren besteed aan het randgebeuren bij het voetbal. Er wordt van alles bedacht om de mensen terug te krijgen naar de stadions maar bij Ajax zijn we van mening dat het publiek in de allereerste plaats komt voor goed, aantrekkelijk voetbal. We moeten zorgen dat het om het VOETBAL blijft gaan en wat dat bet,reft kunt u dit jaar weer volledig op uw club, op Ajax, rekenen. A. Harmsen voorzitter

Presentatiegids (1987-2013) | 1987 | | pagina 5