i er gebeurt meer in de t 2 'Er gebeurt meer in De Meer', het is de bekende Ajax-slagzin die iedere wedstrijd weer opgeld doet. Natuurlijk is de hoofdschotel een altijd aantrekkelijke en enerverende wedstrijd met de nodige hoogstandjes maar iedere wedstrijd wordt opgesierd door een aantal aktiviteiten. Zo bestaat de mogelijkheid voor amateurverenigingen om met hun jongste jeugdelftallen tegen gereduceerd tarief de wedstrijden in De Meer vanaf de Gezinstribune te volgen (foto 1). De belangstelling daarvoor is enorm en de aanwezigheid van honderden jonge voetballiefhebbers zorgt steevast voor een geweldige sfeer. Vast terugkerend item op de Ajax-zondag is de verkiezing van de Man of the Match. Direkt na de wedstrijd wordt de, door een jury gekozen 'Man of the Match' op het veld gehuldigd met een aandenken en een waardebon (foto 2). Vertederend is het optreden van de Ajax-mascotte die met zijn favoriete speler op de foto gaat en daarna met het elftal de entree in De Meer meemaakt (foto 3). Imposant is de aanblik van de Sky-boxen, een Nederlandse primeur, waar anders dan bij Ajax te aanschouwen (foto 4). Voor het begin van iedere thuiswedstrijd toont Ajax met een fleurige geste dat het de aanwezigheid van het publiek waardeert. Voordat de bal aan het rollen gaat worden een elftal boeketten over de verschillende tribunevakken verdeeld (foto 5). Gewoonlijk is Fred Harting de Ajax-speaker maar is hij verhinderd dan heeft Ajax altijd een verrassing in petto. Zo was het bekende stemgeluid van niemand minder dan Freek de Jonge, een fanatieke Ajax-aanhanger en graag gezien gast in De Meer, meerdere malen te horen, uiteraard met de hem bekende kwinkslagen en scherpzinnigheden (foto 6). 4 :5 ommodo wtmm

Presentatiegids (1987-2013) | 1987 | | pagina 39