n ja* 2 en seniorest AJAX SENIORES, EEN WEZENLIJK ONDERDEEL VAN DE CLUB Ajax-2 Programma 8 september Haarlem-Ajax 15 september Ajax-AZ 22 september Sparta-Ajax 29 september Ajax-Telstar 6 oktober Excelsior-Ajax 20 oktober Ajax-DS '79 27 oktober Ajax-FC Den Haag 3 november Volendam-Ajax 10 november Ajax-Feyenoord 24 november SVV-Ajax 1 december Ajax-FC Utrecht 8 december Ajax-Haarlem 15 december AZ-Ajax 22 december Ajax-Sparta Vorig jaar kon er vanaf deze zelfde plek met voldoening worden gekonstateerd dat het niveau van het Ajax-senioresbestand zich in opwaartse lijn bewoog. De toekomst kon met vertrouwen tegemoet worden gezien. Dat vertrouwen is inderdaad niet beschaamd. Zowel de zondag- als de - betrekkelijk nieuwe - zaterdagafdeling mocht zich verheugen in successen. Ajax-3 werd, evenals verleden seizoen, kampioen van de Reserve Eerste Klasse West 1In de daaropvolgende kampioenswedstrijden in Zeist op het sportcentrum van de KNVB werd daarna de tweede plaats behaald. Ajax-1 (zaterdag) vierde het kampioenschap van de tweede klasse KNVB Afdeling Amsterdam. Er werd geëindigd met vijf punten voorsprong op nummer twee, Uithoorn. Na een sterk seizoen promoveerde Ajax-1 naar de eerste klasse, daarover later meer. Ajax-2 (zaterdag) had het, mede door vele spelerwisselingen, moeilijk maar wist uiteindelijk toch beslag te leggen op een eervolle tweede plaats achter WVHEDW-2. Uitgaande van het aanwezige spelersmateriaal en de inzet en de goede samenwerking van de technische staf, commissieleden en bestuur wordt er ook dit jaar gerekend op goede resultaten van de Ajax-seniores. Tot de seniores horen ook de spelers van Ajax-2, al zijn dat vaak erg jonge voetballers, direkt afkomstig uit de juniores. Het afgelopen jaar was er geen triomf voor dit doorstromingselftal weggelegd. Dat kwam voornamelijk door de vele wisselingen in het elftal. Het volgend seizoen gaat Ajax-2 ongetwijfeld weer aan de weg timmeren. De zaterdagafdeling Binnen de vereniging Ajax is het eerste zaterdagelftal gedoemd een erg belangrijke rol te gaan spelen. Johan Cruijff over de toekomstplannen van Ajax met het zaterdagelftal dat afgelopen jaar kampioen werd en promoveerde naar de eerste klasse AVB: 'Het zaterdagelftal moet in de nabije toekomst een belangrijke Ajax-2 speelt de thuiswedstrijden op dinsdagavond, aanvang 19.30 uur. Brian Roy hoort tot de talentvolle spelers die het vorig jaar in het Ajax- jeugdelftal speelde en dit jaar zijn opwachting maakt in Ajax-2 dat op dinsdagavond de thuiswedstrijden speelt rol binnen de Ajax-opleiding gaan vervullen. Het huidige tweede elftal kan je het beste omschrijven als een veredeld jeugdteam en in feite missen we op de weg naar het eerste elftal nog een schakel. Die schakel moet het zaterdagelftal wc den. Die mogelijkheid is alleen aanwezig in de zaterdagafdeling want daar kan het Ajax-elftal, in tegenstelling tot de zondagafdeling, tot aan de absolute amateurtop doorpromoveren. Op eengegeven moment zal het Ajax-zaterdagelftal dus een springplank-funktie naar het eerste moeten vervullen. Speel je eenmaal in de hoogste klasse van de amateurs dan is de weerstand een flink stuk groter, zeker wanneer je speelt tegen clubs als IJsselmeervolgels, Noordwijk, VVOG en Rijnsburgse Boys. In de kompetitie voor tweede elftallen worden de Ajax-spelers toch weer gekonfronteerd met tegenstanders van hun eigen leeftijd. Wanneer ze in de zaterdagtop spelen is de tegenstand een stuk groter en dat komt hun ontwikkeling ten goede.' Aldus Johan Cruijff die daarmee onderstreept dat de verenigingsstructuur van Ajax een onbetaalbaar bezit is. Niet alleen op voetbaltechnisch gebied is die structuur een gouden bezit maar het is tevens een garantie voor de continuïteit van het bestuur en de verschillende commissie-leden.

Presentatiegids (1987-2013) | 1987 | | pagina 33