VOORLAND, AJAX' TROTS voortand Ajax-Jeugd, Hoofdklasse A Programma 5 september 12 september 19 september 26 september 3 oktober 14 oktober 17 oktober 31 oktober 7 november 21 november 28 november 5 december 12 december Veendam-Ajax A jax - H ee re n vee n FC Twente-Ajax Ajax-Haarlem De Graafschap-Ajax SC Cam buur-Ajax Ajax-FC Groningen Ajax-AZ Vitesse-Ajax Go Ahead E-Ajax Ajax-Volendam Ajax-Veendam Heerenveen-Ajax nv Wekelijks staan de schijnwerpers gericht op de prestaties van het eerste elftal van Ajax, zonder meer het vlaggeschip van de bloeiende en traditierijke vereniging. Tot die traditie hoort ook sinds mensenheugenis de opleiding achter het Ajax-stadion, die onder de naam 'Voorland' een heel speciale klank heeft en die zelfs tot ver over de grenzen een begrip is. Daar wordt dag-in dag-uit keihard gewerkt aan nieuwe voetbalgeneraties. Niet alleen op voetbaltechnisch vlak worden de jonge spelers geschoold maar ook het maatschappelijke aspekt wordt niet vergeten. Alweer enige jaren geleden riep Ajax als eerste club in Nederland de Studie- en Begeleidingskommissie in het leven. Deze kommissie waakt er voor dat bijvoorbeeld de studie teveel lijdt onder de vele en grote voetbalinspanningen die de Ajax-jeugd zich met alle liefde wil getroosten. Vooreen gering percentage jeudspelers is het weggelegd om werkelijk de top te bereiken, vandaar dat Ajax zich verplicht voelt een oogje in het zeil te houden opdat de studie niet vergeten wordt. Traditie is ook dat de Ajax-juniorenelftallen jaarlijks voor een golf van kampioenschappen zorgen. Dit jaar mochten de volgende elftallen de kampioensvlag uisteken: Ajax E-1, Ajax D-2, Ajax D-1, Ajax C-1, Ajax B-1Ajax A-3, Ajax A-2 (Landelijke eerste klasse) en Ajax A-1 (Landelijke hoofdklasse). Daarbij moeten we aantekenen dat het C-2 elftal geen kampioen kon worden omdat het ingedeeld was bij het Ajax C-1 elftal. Het enige elftal van Ajax' jeugd dat geen kampioenschap wist te behalen was dat van de C-3 junioren. Het jongste Ajax-elftal is dat van de E-junioren. Dat zijn voetballers van acht tot tien jaar en ondanks hun jeugdige leeftijd zijn ook in hun spel de echte Ajax-trekjes zichtbaar: oogstrelend, speels en avontuurlijk voetbal, natuurlijk gericht op aanvallen! Via D-, C-, B- en A-junioren komen we bij het landelijke jeugdelftal. Dit team is in feite de eerste overgangsfase naar het echte werk. De afgelopen jaren kwamen uit deze selektie ook spelers als Robbie Witschge, Aron Winter, Frank Verlaat en Dennis Bergkamp dóór naar de A-selektie. Sommigen wél, anderen niet via het Tweede elftal. Het jeugdteam van Ajax, dat uitkomt in de Hoofdklasse A van de Landelijke Jeugd Kompetitie, speelt haar thuiswedstrijden over het algemeen op zaterdagmiddag half drie, op het Voorland terrein. Daar is een ieder van harte welkom in het gezellige, door Carel- en Tom Kamlag beheerde clubhome. Oennis Bergkamp, hier in aktie tijdens de thuiswedstrijd tegen RealZaragoza Een blik achter de schermen van de Ajax-jeugd. In de rust van hun wedstrijd tegen AFC prepareren de D1-junioren van Ajax zich op de tweede helft

Presentatiegids (1987-2013) | 1987 | | pagina 29