nieuwe gezichten in de meer Van Arsenal naar Manchester United Het startpunt Arsenal werd na negen mooie jaren vaarwel gezegd. 'Nadat het jaar daarvoor Liam Brady Arsenal had verlaten keerden nog meer goede voetballers de club de rug toe zonder dat Arsenal eigenlijk iets terugkocht. Het leek alsof de clubleiding geen ambitie meer had. De prestaties werden minder en we hadden een dramatisch slecht seizoen. Aan het eind daarvan liep mijn contract af en ik wilde wel graag weg. Het werd Manchester United, waar toen manager Ron Atkinson voor het eerst werkte. Dat was in 1981 en hoewel we nooit kampioen werden waren het toch fantastische jaren. We pakten twee keer de Cup, in 1983 tegen Brighton natwee wedstrijden en in 1985 tegen Everton naverlenging. In 1983 speelden we ook de finale van deMilk-Cup (vroeger de League-Cup. red.) tegen Liverpool maar die verloren we met 2-1 Europees voetbal Het gegeven dat Ajax Europees voetbal speelt was één van de redenen waarom Frank Stapleton met graagte 'ja' zij tegen het Ajax-bod. Zoals bekend zijn de Engelse clubs voor onbepaalde tijd uitgesloten van Europa Cupvoetbal na de trieste gebeurtenissen vóór de Europa Cupfinale 1985 tussen Liverpool en Juventus. Frank Stapleton: 'Het is nog steeds niet zeker wanneer die ban wordt opgeheven maar ik ben 31 jaar en de kans om me in Europa nog eens te bewijzen was inderdaad een extra motivatie om naar het continent te gaan. Europa Cupvoetbal is toch iets heel speciaals, iets anders weer dan interland-voetbal bijvoorbeeld. Daarom ben ik blij met Ajax'. De grote internationale ervaring van Stapleton (hij kwam 58 keer uit voor de nationale ploeg van Ierland) zal beslist één van de redenen zijn geweest waarom Johan Cruijff Frank Stapleton graag toevoegde aan zijn selektie. Over gewenning aan het kompleet andere voetbal dat hij bij Ajax zal moeten gaan spelen maakt Stapleton zich geen zorgen: 'Ik ken Ajax en het Nederlands voetbal wel een beetje. Met Ierland heb ik een paar keer tegen Nederland gespeeld en vorig jaar was ik met Manchester present op het Amsterdam-toernooi. Inderdaad, de speelstijl is totaal verschillend. In Holland, tenminste bij Ajax, wordt er, zonder dat het tempo laag is, geduldiger gespeeld. De bal wordt veel meer aan de grond gehouden en daardoor is er meer zuiverheid en minder balverlies. In Engeland wordt ook vrijwel nooit met echte buitenspelers gevoetbald. Geboren 'wingers' wordt meteen geleerd dat ze vanuit het middenveld hun akties moeten starten omdat daar vaak de wedstrijd beslist wordt. Er wordt daar zonder uitzondering met twee spitsen gespeeld dus wat dat betreft heb ik even moeten wennen. Johan Cruijff zegt me diep in de spits te spelen zodat we de lengte van het veld optimaal kunnen gebruiken. Geen probleem lijkt me, net zo min als het een probleem is wie er bij Ajax zal gaan scoren. Of ik dat ben of bijvoorbeeld Johnny Bosman, het gaat er om dat de bal in het net komt!' Vorig seizoen nog met Excelsior tegen Ajaxnu met de rood-witte brigade op Europees avontuur: Jan S^rensen hier in duel met Frank Rijkaard

Presentatiegids (1987-2013) | 1987 | | pagina 27