FINALE! ADRIE KOSTER de spelersgroep volledig op de competitie te houden. De wedstrijden volgden elkaar daarin in rap tempo op. Dat is gelukkig goed gegaan." TOPFIT Tussen het laatste competitieduel met PSV en de bekerfinale zitten tien dagen. "In de tussenliggende periode is het belangrijkst om de groep topfit te houden. Gelukkig staat iedereen er fysiek goed voor. Blessures zijn er nauwelijks. Dat kan van doorslaggevende factor zijn. De kans bestaat dat we straks de Play-Offs ingaan, omdat de verliezend bekerfinalist niet meer rechtstreeks voor Europa is geplaatst. De laatste twee competitieduels met ADO Den Haag en FC Emmen kunnen we in het geval van een bekernederlaag niet laten lopen. Dan moeten we bij de eerste acht eindigen." De verklaring voor het bereiken van de vierde bekerfinale in de clubhistorie ligt volgens Koster in de instelling. "We wilden zo ver mogelijk komen. Elke ronde heb ik belangrijk gemaakt en telkens het sterkste elftal opgesteld. Ik heb nooit spelers gespaard of een duel anders benaderd dan bijvoorbeeld een competitieduel. Daarmee laat je als trainer richting de spelersgroep zien datje van de beker een doel maakt. Het blijft de kortste weg naar Europa. Natuurlijk kenden we een beetje geluk met de loting met twee amateurclubs en drie thuiswedstrijden. Maar we staan verdiend in de finale. Tegen AZ lieten we in de halve eindstrijd met name in de tweede helft zien waartoe we in staat zijn. De ambiance van de supporters speelde daarin zeker ook mee. We verzamelden die dag in een hotel. We lunchten, hebben geslapen en daarna zijn we met de bus speciaal voorbij de supportersgarde in het centrum gereden. Met fakkels en al wachtten ze ons op. Prachtig om te zien. Die beleving sloeg over naar de spelers. De ouderwetse massale bestorming van het veld na het laatste fluitsignaal maakte het beeld compleet. Ik begrijp dat de KNVB dit liever niet heeft, maar het gebeurde met ontzettend veel respect." Om 18.00 uur wacht vandaag als laatste horde Ajax, dat nog op drie fronten in de race is voor een hoofdprijs. "Op dit moment een topteam in Europa. De manier waarop ze in de Champions League Real Madrid en juventus klopten, heeft indruk gemaakt. De ploeg verkeert in een positieve flow die moeilijk te doorbreken zal zijn. Ook al staat voor hen om de paar dagen een nieuwe wedstrijd te wachten. Hun speelwijze kent geen geheimen voor ons. Maar dat geldt andersom ook. We hebben onze ideeën hoe we ze gaan bestrijden. Hoe? Dat kan ik nu natuurlijk niet vertellen. We hebben altijd een kans. Als we daarin niet geloven, kunnen we beter thuisblijven."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 7