FINALE! DE LAATSTE BEKERWINST DE EERSTE BEKERWINST VAN 1944 mooi contract getekend. Een heel verschil met het contract dat ik bij Willem II had." >i> ïft-ti SSCl1 XzS. "In mijn Tilburgse periode zat ik in militaire dienst en mijn Willem Il-salaris ging bijna helemaal op aan het omkopen van medesoldaten. Om 's zondags vrij te zijn, zodat ik kon voetballen, en om bij veldlopen bij de eerste vijf te eindigen. Dan was de legerleiding eerder geneigd om me voor Willem II vrijaf te geven. Ik kocht dan een paar goede lopers om door 's avonds met ze uit eten te gaan en de rekening te betalen'." in de handen, kreeg Aarts een fles drank aangereikt. "Champagne. Ik weet nog dat mijn vrouw, net als ik een dorpsmens, van de champagne zat te pimpelen alsof het limonade was. Toen ze uit haar stoel wilde opstaan, werd ze draaierig en riep ze om mijn hulp. Het was feest, op het veld, in de bus en later op het Sportpark." Jan Boor, in die tijd niet altijd zeker van een basisplaats, bewaart prachtige herinneringen aan de bekerzege en het knallende feest in hotel Riche dat daarop volgde. "Al ging het financieel minder met de club, de diners bleven altijd top. We hebben ook aardig aan die beker verdiend. De club loofde een premie van 350 gulden uit." Voor Aarts was de bekerfinale direct zijn laatste wedstrijd voor Willem II. "Trainer Ernst Happel van ADO wilde mij per se hebben. Ikzelf twijfelde en dacht: wat moet ik als dorpsjongen in Den Haag? ADO bleef echter aanhouden. Ik durfde ook geen financiële eisen te stellen. Mijn schoonvader, die veehandelaar was, gaf me goede raad. Hij zei: "Als ik iets per se wil hebben, moet ik er ook flink voor betalen". Enfin, even later heb ik mede dankzij hem bij ons thuis in het café een Aarts miste door zijn transfer de eerste Europese wedstrijden van Willem II in de historie. Als bekerwinnaar traden de Braban ders in de Europa Cup II aan. In de eerste ronde troffen de Tricolores het niet met het grote Manchester United. In de Rotterdamse Kuip, waar Willem II vanwege het ontbreken van een lichtinstallatie in haar eigen stadion naar uitweek, werd op 25 september 1963 een knap 1-1 gelijkspel uit het vuur gesleept. Louer, de grote man uit die wedstrijd, maakte het doelpunt. Helaas was de enige camera, die het legendarische duel toentertijd registreerde, te traag naar de rechterkant gezwenkt om de goal vast te leggen. "Het was een van de mooiste doelpunten die ik ooit heb gemaakt", vertelde Louer daarover later tegenover Omroep Brabant. "De bal ging er perfect in. Zo'n stukske van de lat en zo'n stukske van de paal af", terwijl hij een klein gebaar met zijn vingers maakte. "Beter gericht kon haast niet." De return op 15 oktober 1963 ging met 6-1 verloren. Opnieuw verzorgde Louer het Tilburgse doelpunt. OfWillem II door het winnen van de KNVB Beker voor de tweede keer in de historie Europa ingaat, is vanavond bekend. Op li juni 1944 won Willem II voor de eerste keer de KNVB Beker. Groene Ster, een derdeklasser uit Heerlen, werd met 9-2 verslagen. De Limburgers kwamen zover, omdat weinig Nederlandse clubs een antwoord hadden op het stopperspilsysteem dat Groene Ster in Duitsland had afgekeken. Willem II kwam aan de Aalsterweg in Eindhoven met o-i achter, maar Wim Engel herstelde de schade. Met 1-1 gingen beide ploegen aan de thee. Trainer Noud van der Ven sr. bedacht in de rust de juiste tegenzet. Vanaf het eerste fluitsignaal van de tweede helft denderde Willem II door. Engel maakte er na rust nog zes en Frans van Loon was goed voor de overige twee doelpunten. Aanvoerder en tevens doelman Henk Mes nam na afloop uit handen van toenmalig KNVB-voorzitter Karei Lotsy de beker in ontvangst.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 37