FINALE! DE LAATSTE BEKERWINST en vier bekerwedstrijden in de benen. In de Eredivisie waren beide ontmoetingen in een gelijkspel geëindigd (2-2 thuis, 1-1 uit), waardoor de Tricolores zich zeker niet kansloos achtten. De spelers wilden trainer Muller na zeven jaar bovendien een passend afscheid aanbieden. LICHTMASTEN De ochtend van de bekerfinale vertrok de selectie na het ontbijt in het Sportpark restaurant met de bus naar Den Haag. Bij aankomst bleek het Zuiderpark met 22.000 toeschouwers volgepakt. "Ze zaten tot in de lichtmasten", liet Kees Aarts later tegenover Willem Il-clubarchivaris Harrie Verhoeven optekenen. De Tilburgers traden aan in een 4-3-3 formatie. Aarts, op 16 november 2008 in Baarle-Nassau overleed, kon zich de start nog uitstekend herinneren. "In het begin zaten we behoorlijk in de verdrukking. Twee keer een bal bij ons op de lat (Donald Feldmann in de tiende en Harry Heijnen in de vijftiende minuut, red.) en we kwamen niet aan aanvallen toe. Er werd geen bal in de voet van de aanvallers gespeeld." De ploeg mocht doelman Ed Mathieu dankbaar zijn. Het spelbeeld veranderde na een kwartier. "Toen werd vaker de lange bal naar voren gespeeld en kregen wij een paar mogelijkheden. Omdat ik vrij snel was, hield ik twee man bezig. Eén die bij me bleef en één die rugdekking moest geven. Daardoor ontstond er ruimte voor een medespeler." Zeven minuten voor rust stond Aarts aan de basis van de 0-1. "Een dieptepass (van Nico van Elderen, red.) kwam in mijn richting. Ik nam de bal in de loop mee naar de achterlijn (wegsprintend van Jan Villerius, red.) en zag Frits Louer mee opkomen. Vanaf de achterlijn trok ik de bal terug naar de zestien en Frits schoot hem erin. Dat doelpunt gaf ons zelfvertrouwen." We probeerden ook Louer om een reactie te vragen. De spits van die tijd is nu 87 jaar en woont nog altijd zelfstandig in Berkel-Enschot. Maar zijn dochter Jessica vertelde dat zijn verhaal nu niet meer is op te tekenen. "Had je dit verzoek twee of drie jaar geleden gedaan, had hij honderduit kunnen vertellen. Maar mijn vader lijdt nu aan dementie. Hij weet het helaas niet meer. Rond de vorige bekerfinale zijn er diverse verhalen en interviews gehouden met de mannen van toen. Daar kun je vast genoeg informatie uithalen." Dat is zeker. Zo vertelt Aarts tegenover clubarchivaris Harrie Verhoeven dat Willem II na de o-i steeds beter in haar spel kwam. Iets dat ook gold voor de eenvoudig Oranje international. "Ik zocht mijn tegenstander graag op, omdat ik op de eerste tien meter zonder bal aan de voet doorgaans niet te houden was. Ook hanteerden wij de steekbal. Ik trok dan snel naar binnen, kreeg de bal aangespeeld vanuit het middenveld en kwam dan vaak alleen voor de keeper." De eerste aanval na rust leverde de tweede treffer op. Aarts knalde de bal na een rush laag over de grond voorbij doelman Martin van Vianen. "Ik werd weggestuurd met een lange pass en vuurde raak. Kwam ik alleen voor de keeper, dan was het meestal raak. Ik was een koele kikker. Ik moest het vooral hebben van mijn snelheid en mijn 'Torinstinct'. Technisch was ik minder." CHAMPAGNE Na de 0-2 kwamen de gastheren sterk opzetten, maar de verdediging van Willem II onder leiding van een uitblinkende jeugdinternational Henk Vriens stond als een huis. Willy Senders gooide tien minuten voor tijd de boel op slot door het derde doelpunt aan te tekenen. Dolle taferelen na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Leo Hom. Terwijl aanvoerder Jan Brooijmans op de schouders ging met de KNVB Beker

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 35