FINALE! zien dat zoiets nog kan. Daarvoor heb ik veel waardering. Helaas zat uitgebreid feestvieren er niet in, want drie dagen later wachtte sc Heerenveen-uit alweer." DE KUIP Peters reist vandaag niet voor het eerst af naar De Kuip in het kader van de KNVB Beker. "Vorig jaar sneuvelden we in de halve finale daar tegen Feyenoord (3-0 op 28 februari, red.). Met FC Den Bosch heb ik ook uit tegen Feyenoord gespeeld. Met een hele jonge ploeg destijds (2-0 nederlaag op 27 oktober 2009, red.). Toen de derde ronde. Dat vergeet ik niet snel meer. De Kuip is het mooiste stadion van Nederland. Met die mening ben ik het volledig eens. We mogen straks gebruik maken van de thuiskleedkamer, maar daar hecht ik weinig waarde aan. Normaal zit ik tussen Freek Heerkens en Diego Palacios. De volgorde gaat bij ons op rugnummer. Daar zullen we niets aan veranderen. We moeten sowieso nu geen zaken anders aanpakken, omdat we voor een bekerfinale staan. Het liefst alles bij het vertrouwde houden." De muziekbox gaat dus mee? "Jazeker. Damil Dankerlui en Fernando Lewis zijn bij ons degene die de muziek draaien. Vaak R&B, Nederlandse hiphop. Timon Wellenreuther gooit er nog weieens het stevigere werk in. Dat zal vandaag niet anders zijn." Door de verrassende halve finaleplek van Ajax in de Champions League kende Willem II een iets langere voorbereidingstijd. Het competitieschema ging op de schop waarbij de KNVB besliste dat speeldag 33 pas op 15 mei wordt afgewerkt. "Ik heb veel reacties gehoord, waarbij iedereen voor eigen parochie spreekt. Het is een hele rigoureuze maatregel. Ons kwam het besluit niet slecht uit. We hebben nu een iets langere aanloop naar de finale. Maar ook de Play-Offs starten nu later. Niet alleen de achttien Eredivisieclubs ondervinden de gevolgen, ook de acht deelnemende clubs uit de Eerste Divisie. Persoonlijk had ik alleen De Graafschap - Ajax verplaatst, maar het is nu gebeurd." Tijdens Willem II - PSV, de laatste finale van de KNVB Beker met Tilburgse inbreng, was Peters net achttien jaar. "Ik herinner me daar weinig meer van. PSV won toch? 0-4?" Dat klopt. "PSV beschikte toen over een superploeg, met een middenveld van Mark van Bommel, Johann Vogel en Phillip Cocu en stond ook in de halve finale van de Champions League. Eenzelfde scenario als Ajax nu. Het is duidelijk wie de favorietenrol vandaag draagt. Maar iedereen kent ook de magie van het bekertoernooi. Voor ons is dit de enige kans op een hoofdprijs. We gaan vandaag spelen om te winnen. Het zou super zijn als deze ploeg geschiedenis schrijft."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 29