FINALE! ROAD TO THE FINAL Doelman Timon Wellenreuther op de schouders na de gewonnen penaltyserie tegen AZ. forever. het hoofd van de Tilburgers. Verlies tegen Twente is an sich geen drama. Maar het feit dat er een divisie tussen beide ploegen zat woog zwaar. De ploeg van Adrie Koster was er alles aan gelegen om zich te plaatsen voor de halve eindstrijd. Het eerste bedrijf voltrok zich in een gezapig tempo. De tweede helft ontaardde daarentegen in de bekerclash zoals daar vooraf op werd gehoopt. Een kleine tien minuten na rust kwam de thuisploeg verdiend op voorsprong. Aitor Cantalapiedra zag zijn vrije trap binnenvallen: 1-0. Die openingstreffer werd niet veel later teniet gedaan dooreen ploeggenoot. Cristian Gonzalez maakte nauwelijks tien minuten later een eigen doelpunt waardoor de stand gelijk werd getrokken. Cantalapiedra liet het daar niet bij zitten en maakte twee minuten later alweer de 2-1. Twente zat op rozen. Tot het laatste kwartier. Vangelis Pavlidis zorgde allereerst de verdiende 2-2 waarna Kristófer Kristinsson drie minuten voortijd de 2-3 aantekende. Feestin het Willem ll-kamp. Voor het tweede seizoen op rij werd de halve finale van het KNVB Bekertoernooi bereikt. De hand van Adrie Koster was goed zichtbaar. Na het inbrengen van Vurnon Anita en Kristófer Kristinsson kantelde de wedstrijd. "Dat de wissels goed uitpakten, was lekker. We wisselden bewust aanvallend dus ik ben blij dat het goed uitpakte", liet Koster weten toen FOX Sports hem ernaar vroeg. HALVE FINALE - 28 FEBRUARI 2019 Willem II - AZ 1-1 (2-1 na strafschoppen) 23. Calvin Stengs 0-1, 64. Alexander Isak 1-1. De eerste wedstrijd in de gehele bekercampagne waar Willem II bij aanvang niet de favoriet was. AZ kwam op bezoek. De Alkmaarders stonden voor het vierde opeenvolgende jaar in de halve finale van het bekertoernooi. De twee voorgaande jaargangen bereikte AZ de eindstrijd. Echter werd deze geen van beide keren gewonnen. John van den Brom was uit op eerherstel. Iets wat voor de ploeg van Adrie Koster een welkom feit was. Gezien de drang naar een finaleplek voor AZ kon Willem II vrijuit voetballen. Het Alkmaarse offensief resulteerde in een voorsprong. Calvin Stengs schoot halverwege de eerste helft de bal achter Timon Wellenreuther. Vlak na het uur zorgde Alexander Isak voor de gelijkmaker. Tot aan de 90e minuut werd er niet meer gescoord en ook in de verlenging wisten beide ploegen elkaar geen pijn meer te doen. Strafschoppen moesten uitsluitsel brengen wie op 5 mei naar De Kuip mocht. De penaltystatistieken van Timon Wellenreuther zorgden ervoor dat het Tilburgse publiek zonder al teveel zelfvertrouwen de shoot-out inging. Nul strafschoppen wist de Duitser tot die bewuste avond te stoppen. Aan die matige cijferreeks maakte Wellenreuther keihard een einde. Liefst drie strafschoppen keerde de Duitse goalie. Teun Koopmeiners, Guus Til en Ricardo van Rhijn wisten de sluitpost niet te passeren. Alleen Oussama Idrissi verschalkte Wellenreuther. Doordat Freek Heerkens en Isak wel scoorden kwam de last op de schouders van AZ-aanvaller Björn Johnsen te liggen. De Noor bezweek ook onder de druk en schoot zijn strafschop op de paal. Willem II mag daardoor voor het eerst sinds 2005 weer aantreden in de finale van het KNVB Bekertoernooi. "Dit was echt een unieke kans voor ons als club om de finale te behalen. Als je ziet wat het losmaakt bij het publiek, echt geweldig. Hoe de supporters ons vandaag 120 minuten gesteund hebben, dat verdient gewoon een finale", gaf aanvoerder jordens Peters bij FOX Sports aan na de gewonnen halve finale.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 23