FINALE! KNVB BEKERFINALE29 MEI 200S Frank van Mosselveld (5) wordt omhelst door een dolenthousiaste supporter na afloop van de gewonnen halve finale tegen Ajax. HOR M Af stemming. De supporters voelden dat er iets stond te gebeuren. Ook al kwam het grote Ajax op bezoek met Wesley Sneijder, Nigel de Jong en John Heitinga. Voor Willem II was het ook alweer jaren geleden dat de club in de halve finale stond." De wedstrijd kende een levendig verloop. "Ajax was eigenlijk sterker. Kreeg veel kansen, raakte paal en lat. Maar we scoorden op het juiste moment." Tom Caluwé ontpopte zich in de 38e minuut tot matchwinner. "Een voorzet van de rechterkant van Ceesay viel via via voor zijn voeten, meen ik me te herinneren. Tom maakte het keurig af. Het stadion ontplofte. De supporters dienden die wedstrijd tot de laatste seconde als onze extra steun in de rug. Het sentiment van een avondwedstrijd maakte bij ons toch al net iets meer los. Oscar Moens keepte aan onze kant een wereldpartij. Ajax bracht met Angelos Charisteas nog een extra spits. Frank van der Struijk pasten centraal altijd zoneverdediging toe. Nu moest we schakelen tussen Ryan Babel en Charisteas. Het was tegengehouden tot de extra tijd. Erg compact spelen. Nicolae Mitea raakte net voor tijd nog de lat. Maar het bleef 1-0. Na het laatste fluitsignaal kwamen van alle kanten supporters het veld op. De ontlading was enorm." Hoe laat hij die nacht thuiskwam, weet Van Mosselveld niet meer. "We gingen met zijn allen de stad in. Naar Clochard, naar de hoek van Bolle en Brandpunt. De fans waren ook massaal naar het centrum getrokken en de cafés bleven langer open dan normaal. Een dag later wist ik ook nauwelijks meer waar ik die nacht allemaal was geweest, haha." Waar de top zes van de Eredivisie pas in de achtste finales was ingestroomd, moest Willem II al vanaf de eerste ronde aan de bak. Drie tegenstanders hadden de Tricolores al uitgeschakeld, voordat clubs als Ajax en PSV toetraden tot de KNVB Beker. "De tegenstanders herinner ik me niet meer. Ik heb ze nog nagekeken, maar van die duels is me weinig blijven hangen. Een amateurclub in de eerste ronde (SV Meerssen 5-0, red.) en FC Den Bosch (2-0, red.). Dat weet ik nog." De tweede ronde tegen Sparta Rotterdam (2-0), derde op Willem II - PSV 0-4 (0-1) 45. Bouma o-i, 51. Cocu 0-2, 74. Park 0-3, 90. Vennegoor of Hesselink 0-4. Scheidsrechter: Braamhaar, toeschouwers: 35.000. Gele kaarten: Wau, Van der Struijk, Reuser, Kreek (Willem II). Willem II: Moens; Wau, Van der Struijk, Van Mosselveld (70. Kreek), Van der Haar; Victoria (46. Redan), Caluwé, Agustien (85. Delanoy); Ceesay, Reuser en Bobson. PSV: Comes; Lee, Alex, Lucius, Bouma (85. Ooijer); Vogel, Van Bommel, Cocu (70. Afellay); Park, Vennegoor of Hesselink en Farfén.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 15