I u* FINALE! mm FINALE 2005 lang duurde. We speelden pas om zes uur in de middag. We maakten een wandeling, eten wat, verplicht rusten, dat was het. Ik was zelf ook gespannen. Spelen in een volle Kuip, duizenden supporters die uit Tilburg waren meegereisd. Ik at een appel voordat de warming-up begon. Iets dat ik normaal nooit doe. En ook nooit meer heb gedaan. Geen idee waarom ik dat toen wel deed. Maar na het warm maken heb ik terug in de kleedkamer de volledige appel uitgekotst. De combinatie van het mezelf opfokken en de zuurheid van de appel bleek mijn maag niet te kunnen verdragen." GEEN STRAFSCHOP Willem II startte goed. "Het eerste halfuur waren we beter. Jatto Ceesay kreeg twee goede kansen en we verdienden een strafschop. Honderd procent! Martijn Reuser ging alleen af op doelman Heurelho Gomes en werd gevloerd. Maar geen rode kaart of penalty. De scheidsrechter liet doorvoetballen. Volgens mij was het Braamhaar (klopt, red.). Waarschijnlijk onbewust, maar toen was al te zien dat kleine clubs de arbitrage in twijfelgevallen vaak niet mee hebben. PSV was nauwelijks gevaarlijk, maar in de laatste minuut van de eerste helft kopte Wilfred Bouma een vrije trap van Mark van Bommel binnen. Kemy Agustien lette even enkele seconden niet op zijn man en de bal lag erin. Dat was de kracht van een topclub van PSV. De wedstrijd was daarmee klaar." De woorden van trainer Robert Maaskant in de rust herinnert Van Mosselveld zich niet meer. "Aan de houding van de spelers zag je dat we ons hadden neergelegd bij een nederlaag. We moesten nog een helft, maar het vertrouwen was door die tegengoal weg. Vijf minuten na rust maakte Phillip Cocu met een afstandschot 0-2 en toen werd het voor ons helemaal een kansloos verhaal. Ook voor de neutrale toeschouwer was het geen leuke wedstrijd meer." Via Park en Jan Vennegoor of Hesselink liep PSV nog uit naar 0-4. "PSV bereikte dat jaar de halve finale van de Champions League en beschikte over een ijzersterk elftal. Hun middenveld met Van Bommel, Cocu en Johann Vogel is een van de beste die ze ooit hebben gekend." "Bij een 0-2 stand werd ik gewisseld. Michel Kreek kwam erin. Ik was daar toen boos over. Maaskant wilde Kreek met speeltijd nog een mooi afscheid gunnen en hij speelde juist links centraal achterin. Mijn plek. Ik moest wijken. Die woede ging snel weg, maar op dat moment had ik daar zwaar de pest over in." De sfeer was na afloop gelaten. "We wisten al dat we verzekerd waren van Europees voetbal. Een dag later zijn we nog gehuldigd door de gemeente. Eigenlijk sprak niemand meer over die finale. De halve finale tegen Ajax, dat was onze finale." STEUN SUPPORTERS Die dag vergeet Van Mosselveld waarschijnlijk nooit meer. "We aten voor onze thuiswedstrijden vaak bij Villa Harmonie. Schuin tegenover het stadion. Die avond ook. Liepen we tussen de supporters, die vaak massaal vanuit de Korvelseweg komen, door naar het stadion terug. We raakten daardoor al in de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 13