"In negativisme groeit en bloeit niets" DICK LUKKIEN FC Emmen-trainer Dick Lukkien: Colofon vanLieremedia Privélease.nl TRAINER AAN HET WOORD Dick Lukkien had zich zijn zondag heel anders voorgesteld. Net als te gen Fortuna Sittard werd er verloren door eigen fouten. Het lijkt even flink tegen te zitten. En dan is een thuiswedstrijd tegen Ajax misschien wel precies wat de ploeg er weer bovenop kan helpen. "Datgene watje liever niet hebt, ge beurt dan toch," aldus Lukkien over de vroege tegentreffer in Zwolle. "Dat gebeurde ons tegen Fortuna ook. Wederom onnodig, omdat we knullig balverlies lijden waar zij een goal uit maken." Programmamagazine FC Emmen Is een uitgave van 1925 Uitgever: FC Emmen Acquisitie: FC Emmen Redactie: Thijs Haan Fotografie: Gerrit Rijkens en Boudewijn Benting Grafische vormgeving: Van Liere Media grafimedia partner (Niets in deze uitgave mag worden vermenigvuldigd of gepubliceerd zonder toestemming van de uitgever) "Je moet jezelf niet in dat soort posities manoeuvreren. Daardoor lopen we weer redelijk snel achter de feiten aan," concludeert Lukkien. "Vlak na de 1-0 had Kjell Scherpen overigens nog een goede redding, het had ook snel 2-0 kunnen staan." De trainer zag hoe zijn ploeg het na een kwartiertje weer oppakte: "Kijk je naar de hele wedstrijd, dan hebben we best wel wat kansen bij elkaar gespeeld. Maar goed, het gaat erom dat je doelpunten voor komt, op het scherpst van de snede. We geven te makkelijk doelpunten weg in deze fase. Maar we hebben ook te veel kansen nodig om tot doelpunten te komen. En dan kun je geen wedstrijden winnen." Vlak voor rust kreeg FC Emmen ook nog de 2-0 te verwerken, terwijl een paar minuten eerder een open kans op 1-1 werd gemist. "Ik was al aan het nadenken over wat ik in de pauze zou vertellen. En dan verlie zen we weer heel knullig de bal en dan is het 2-0. Dat is op dit niveau gewoon killing," aldus Lukkien. "Het doet natuurlijk iets met het vertrouwen als je zes keer op rij niet wint," beseft de coach. "Maar we staan nog steeds zeven punten los van de onderste plek. En we staan nog steeds één punt achter op een veilige plek. Je hebt nu vier ploegen voor drie plekken onder de streep. De spoeling wordt dunner - of eigenlijk dikker - maar het gaat erom dat we datgene blijven doen wat we kunnen. Daar hebben we iedereen bij nodig, vooral ook het publiek." Lukkien: "Natuurlijk is het heel lastig en niet lekker als je verliest maar we moeten naar de verbeterpunten blijven kijken en kritisch op elkaar zijn. We moeten absoluut niet door slaan in negativisme. Daar groeit en bloeit niets in." Die verbeterpunten wil Lukkien van daag graag zien: "Misschien is het juist wel lekker om nu tegen Ajax te spelen, met een kolkend stadion erachter. Laten we dan nu proberen er een prachtige wedstrijd van te maken. Zoiets als tegen PSV." www.fcemmen.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 3