"Met durf en lef het veld op stappen, duels aangaan en elkaar motiveren" INTERVIEW Na een aantal mindere wedstrijden hoopt Heracles Almelo, de rug te rechten in eigen huis waar we Ajax ontvangen. Vorig seizoen werd er thuis met 2-1 gewonnen van de Amsterdammers. We spraken verdediger en aanvoerder Tim Breukers vooraf gaand aan deze wedstrijd. Van de drie wedstrijden na de winterstop speelde je alleen mee tegen PEC Zwolle. Wat is er precies gebeurd en hoe voel je je nu, drie dagen voor de wedstrijd? "Op dit moment is het nog twijfelachtig maar ik heb er goede moed in dat ik de wedstrijd tegen Ajax haal. Ik ben vorige week tijdens de training tegen Bart van Hintum opgelopen en na afloop bleek dat ik een zwelling in mijn knie heb opgelopen. Niks ernstigs, maar het heeft wat tijd nodig om te herstellen." Sinds de winterstop vallen de resultaten tegen. Hoe is de sfeer momenteel in de groep en hoe spreek jij de jongens aan als aanvoerder zijnde? "Iedereen beseft zich goed in wat voor fase we zitten en dat het ook echt wel beter moet. In drie wedstrijden nog geen punten en geen goals voor, waar de wedstrijden voor de winterstop vrijwel altijd garant stonden voor spektakel. Het vertrouwen ontbreekt momenteel een beetje en dit vertrouwen moet terug komen door hard te trainen met elkaar. Natuurlijk zijn er gesprekken gevoerd, maar op dit moment moeten we met zijn allen naar iets toe werken." Ondanks de slechte start van de tweede seizoenshelft is er nog wel vertrouwen in de club. Heracles Almelo en hoofdsponsor Asito hebben recent een samenwerking voor de komende tien jaar wereldkundig gemaakt. Wat betekent dit voor jullie als spelers? "Als spelers doen we veel activiteiten met Asito en ze gaan natuurlijk mee met ons op trainingskamp. Voor de club is het fijn dat er zo'n sponsorcontract is. Het feit dat zo'n bedrijf hun naam voor de komende tien jaar aan de club wil verbinden is gunstig. Het geeft de club meer zekerheid en het biedt perspectief." In de eerste speelronde van het seizoen maakten jullie het Ajax knap lastig in de eigen Arena. Vorig seizoen werd er hier thuis zelfs gewonnen. Hoe zie jij jullie kansen? "We weten natuurlijk dat Ajax een goeie ploeg heeft en voor ons valt er eigenlijk niks te verliezen. Het is belangrijk dat we deze wedstrijd ingaan met vechtlust en een winnaarsmentaliteit. Zodat we na negentig minuten met opgeheven hoofd van het veld kunnen stappen en uit deze wedstrijd vertrou wen halen. Ook voor de aankomende weken." Wat kan het publiek vandaag verwachten van de ploeg? "Het vertrouwen aan de bal moet weer terugkomen en we moeten gewoon proberen te voetballen. Met durf en lef het veld op stappen, duels aangaan en elkaar motiveren. We hebben als team veel snelheid in de omschakeling en daar moeten we gebruik van maken." Hoe belangrijk zijn de komende weken voor Heracles Almelo? "We willen weer omhoog kijken en resultaat halen. Wellicht zijn de play-offs voor Europees voetbal nog haalbaar. Het belangrijkste is dat we ruimte houden met de ploegen onder ons en weer wedstrijden gaan winnen." U HERACLES ALMELO-AJAX

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 14