Ajax wil eind maken aan prijzendroogte JACHT Vier jaar op rij greep AJAX inmiddels al naast de prijzen. Dit seizoen is de club er alles aan gelegen om voor het eerst sinds 2014 de prijzenkast weer eens bij te vullen. Erik ten Hag had er dit seizoen slechts een paar maanden voor nodig om het chagrijn over de afgelopen voetbalj aargang weg te spoelen. Na zijn aanstelling in de winterstop van vorig seizoen wist hij in zijn eerste halfjaar als trainer van Ajax zijn criticasters nog niet te overtuigen, terwijl de dub voor het vierde seizoen op rij met lege handen bleef. Een half seizoen verder is het sentiment in Amsterdam volledig gekeerd. Dat is deels te verklaren door de flinke kwaliteitsinjectie die de selectie van Ten Hag afgelopen zomer toegediend kreeg. De dub tastte diep in de buidel om Daley Blind en Dusan Tadic tot een terugkeer naar Nederland te verleiden, herenigde Zakaria Labyad met trainer Ten Hag door hem over te nemen van FC Utrecht en wist daarnaast sterkhouders als Hakim Ziyech en Andre Onana binnenboord te houden. Al in de eerste weken van het huidige seizoen groeide het vertrouwen binnen de versterkte selectie van Ajax, met de zo lang gewenste plaatsing voor de groepsfase van de Champions League na het overleven van drie voorrondes als eerste tastbare resultaat. Die prestatie bleek de opmaat voor een tot dusver indrukwekkende Europese campagne van Ajax. De ploeg speelde uitgerekend op het hoogste Europese podium haar beste wedstrijden tot dusver en bleef ongeslagen in de ontmoetingen met Bayem München (1-1 en 3-3), Benfica (1-0 en 1-1) en AEK Athene (3-0 en 0-2). Ajax kwalificeerde zich op die manier voor de achtste finales van de Champions League, waarin Real Madrid de tegenstander is. Ondertussen bleef de ploeg in eigen land vrijwel foutloos in de eerste seizoenshelft. In de competitie werd alleen puntenverlies geleden tegen PSV (3-0) en Heracles Almelo (1-1), terwijl Ajax ook overwinterde in het bekertoernooi, zij het met de hakken over de sloot. De ploeg doet daardoor nog op drie fronten mee om de prijzen, waarbij de landstitel prioriteit is. In dat opzicht wacht vandaag voor Ajax een cruciale confrontatie, want op bezoek in De Kuip telt alleen de winst, op jacht naar het eerste kampioenschap sinds 2014.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 6