Fortuna Sittard gaat voor nieuwe stunt in De Kuip AFSTAND De overwinning op Feyenoord van afgelopen december was symbolisch voor het succesjaar dat FORTUNA SITTARD achter de rug heeft. Op de valreep van 2018 beleefde Fortuna Sittard een van de hoogtepunten van het afgelopen kalenderjaar, door in De Kuip met 0-2 te winnen van Feyenoord. Het was voor de dub de dimax van een ongekend succesjaar, waarin het eerste elftal promoveerde naar de Eredivisie en vervolgens de eerste seizoenshelft op het hoogste niveau afsloot op de negende plaats. De plek in het linkerrijtje was tekenend voor de groei die Fortuna Sittard het afgelopen jaar heeft doorgemaakt De dub die een seizoen voor de promotie nog eindigde op de zeventiende positie in de eerste divisie, is uitgegroeid tot een middenmoter in de Eredivisie, met dank vooral aan een uitgekiend transferbeleid. In totaal werden er afgelopen zomer dertien spelers uit alle windstreken naar Sittard gehaald, waar vervolgens door hoofdtrainer René Eijer en assistent Kevin Hofland een hecht collectief van werd gesmeed. Tot dit seizoen zullen niet veel voetbalvolgers hebben gehoord van spelers als BranislavNinaj (Slowakije), Lazaros Lamprou (Griekenland) of Alexei Kof elev (Moldavië), maar allemaal zijn ze inmiddels belangrijke krachten geworden in het elftal van Eijer. De samenstelling van de selectie mocht voor een groot deel op het conto worden geschreven van technisch directeur Mustafa Aztopal. In die zin is het voor Fortuna Sittard een grote aderlating dat hij per 1 januari is vertrokken bij de club, omdat hij toe was aan een nieuwe uitdaging. 'Ik heb niet alleen de promotie mogen meemaken, ik laat het elftal nu goed achter,' zei Aztopal over zijn besluit. Het vertrek van Aztopal betekent dat Fortuna Sittard op zoek moet naar een nieuwe technische man, die een vervolg moet gaan geven aan de recente successen en van Fortuna een stabiele Eredivisieclub moet maken. In dat opzicht ligt het team van Eijer dit seizoen in elk geval op schema, want iets over de helft van het seizoen heeft de ploeg een fors gat geslagen richting de degradatiezone. Het moet daardoor wel heel gek lopen, wil Fortuna Sittard niet ook volgend seizoen op het hoogste niveau uitkomen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2019 | | pagina 27