VOETBALTALENT IS EEN GIFT s van mijn moeder 7 Tekst: NAC PR Foto: Maurice van Steen Luka llic had in juni, daags voor zijn 19e verjaardag, zijn touchdown in Nederland. De Serviër kwam over van Rode Ster Belgrado, waar hij een jaar daarvoor werd ontdekt door Manchester City. The Citizens besloten de aanvallende middenvelder toen nog even in zijn moederland te laten, maar dit seizoen was het tijd voor de volgende stap: NAC Breda. Bijna vijf maanden later maken we kennis met de jeugdinternational van Beli Orlovi, kleinzoon van een volkszanger en protégé van 'Pizon'. Om maar meteen met de deur in huis te vallen: het juichgebaar na je goal tegen Heracles Almelo. "Haha, daar heb ik meer vragen over gekregen. Er zit inderdaad een verhaal achter. Het was een gebaar naar mijn 3 beste vrienden. Ik wist dat ze thuis in Servië naar de wedstrijd zaten te kijken. In eerste instantie rende ik naar rechts en dacht 'wacht even, hier staat helemaal geen camera', vandaar die plotselinge schijnbeweging. Het handgebaar moet een 4 voorstellen. Het staat voor mijn drie vrienden, Nikola, Jovan, Nikola, en ik. We kennen elkaar van de basisschool en waren toen ik nog in Nis woonde onafscheidelijk. Heel mijn jeugd heb ik doorgebracht met hen, 24/7 waren we samen. Ik kan niet wachten om ze hierheen te halen, want ik wil ze heel graag NAC en Breda laten zien." Als ik Servië zeg, dan zeg jij? "Voetbal, Novak Djokovic en mooie vrouwen." En verder...? "Het land is uniek door de mensen die er leven. Ze zijn speciaal. Hun emoties schieten alle kanten op. Van boos naar blij, naar verdrietig en weer terug. Dat verbergen ze niet. Bij voetbal komt er ook emotie los. Servische voetballers hebben daarnaast een ijzeren discipline, bijna militair. Dat wordt er met de paplepel in gegoten. Verliezen is geen optie. Gebeurt dat toch? Dan doet dat zo'n pijn, dat kan ik niet beschrijven. Ik ben in dat opzicht dus wel echt een Serviër." Je zit hoog in de emotie? "Absoluut. Mijn gemoedstoestand kan heel snel wisselen. Dat steek ik ook niet onder stoelen of banken. Ik schaam mij er niet voor. Als ik boos ben, mogen mensen dat zien. De blessure die ik opliep tegen Heracles bijvoorbeeld. Ik moest noodgedwongen naar de kant en ging uit mijn stekker. Dat hoort erbij." Kom je uit een voetbalfamilie? "Ik ben van huis uit supporter van Rode Ster, de club leeft binnen de hele familie. Van kinds af aan weet je dan: Partizan is de eeuwige rivaal. Mijn vader heeft gevoetbald, mijn moeder was op een zeker moment een van de bekendste basketballsters in Servië. Ze was écht heel goed, een killer. Ik heb op videobanden wedstrijden van haar teruggezien. De fijne techniek heb ik denk ik van haar, ze danste met de bal over het veld." Lijk je buiten het veld ook op haar? "Ik ben echt een mix van mijn vader en mijn moeder. Het sportieve heb ik van mijn moeder. Zij heeft mij en mijn broertje bij onze geboorte voetbaltalent als gift meegegeven. Dat is de reden dat ik profvoetballer ben geworden, daar geloof ik in. Ik had ook een ander talent kunnen krijgen, iedereen wordt namelijk geboren met een of meerdere talenten." Wat heb je van je vader? "De kant van mijn vader is heel muzikaal. Mijn vader is muziekleraar. Zijn vader, mijn opa, is een bekende volkszanger in Servië: Sloboban llic Boban. Hij is nu 77, maar leeft alsof hij 20 is. Ik speel geen instrument, maar kan wel zingen. Al heb ik daar nooit echt iets mee gedaan. De liefde voor muziek zit wel in mijn genen." Het hele interview lees je binnenkort op NAC.nl.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2018 | | pagina 7