SUPPORTER VAN DE WEEK ira# VW-VENLO-AJAX In deze rubriek komt telkens een supporter aan het woord die zijn hart heeft verpand aan VW-Venlo. Vandaag: Gerrit van de Vorst Naam: "Gerrit van der Vorst, bijna 72 jaar. Daarvan ben ik al 47 jaar getrouwd. We hebben twee zoons en vier kleinkinderen." Woonplaats: "We wonen in Zeist." Reistijd van thuis naar het stadion: "Met de auto een kleine 1,5 uur, met de trein 2,5 uur." Fan van VW-Venlo sinds: 1958. Met een vriendje en zijn vader ging ik eens mee naar De Kraal. Zonder geld, maar ik wist van mijn oud-papier-verkoop op het woonwagenkamp, dat daar een gat in de omheining zat. Die eerste wedstrijd was een gewel dige ervaring." Waarom ben je fan van VW-Venlo: "Mijn wieg stond In Venlo en mijn jeugdjaren bracht ik door in de Bloemenbuurt 'op de Berg', op loopafstand van De Kraal. Dan ontkwam je als voetballiefhebber haast niet aan een gang naar VW Een mooie club met een bijzonde re geschiedenis, vaak met aanraak- bare voetbalhelden uit de streek en een knus stadion. De club heeft ook iconische voorzitters gehad, zoals Jo van Daalen - die van de KNVB onrechtvaardige, zware schorsingen kreeg - Jeu Sprengers en Hai Berden. Eerste wedstrijd: "De eerste wedstrijd die ik me nog herinner is VW - GVAV (nu FC Groningen), omdat er wat gedoe was rond GVAV-keeper Otto Roffel. Ik meen dat zijn keeperspet uit de goal gepakt werd door een jongen. De politie kwam er nog even bij. Totaal-amusement, zullen we maar zeggen. Ik heb het even nagekeken en die wedstrijd was op zondag 27 mei 1958." Beste herinnering aan VW-Venlo: "Het was indrukwekkend om in 1963 met Venlosche Boys Al in De Kraal tegen een Duits jeugdelf- tal te spelen. Laatst heb ik trou wens Wim Moorman in een lezing in het gemeentearchief prachtige anekdotes horen vertellen over de moeilijke jaren van de club. Maar er zijn in die zestig jaar zoveel hoogtepunten geweest. Ik schrijf over VW in vroeger jaren, op flod- dergatsblog.com van Sef Derkx. Daarbij merk ik dat ik mijn beste herinneringen bewaar aan boom lange Herman 'de Mins' Teeuwen. Hij was de grote favoriet van het publiek en speelde daar helemaal op in. Met z'n allen riepen we bij een achterstand: 'Herman. Herman'. En dat hielp vaak!" Beste speler die je ooit in De Koel hebt zien spelen: "In De Kraal heb ik veel topvoetbal- Iers zien spelen. In De Koel vond ik tot nu toe Keisuke Honda de beste. Ik ben speciaal voor hem naar FC Utrecht - VW gegaan. Scoorde hij met een schitterend afstandsschot." Als ik geen fan was van VW-Venlo dan was ik fan van... en waarom dan wel? "Voor zo'n jeugdliefde bestaat wat mij betreft geen alternatief. 'Lief en leed' hebben een sterke band geschapen. FC Utrecht (op fiets- afstand) maakt dus geen schijn van kans, al ga ik weieens kijken. Het is ook fijn om in De Koel te komen, en met die komende aanpassingen wordt dat alleen maar fijner." Waar eindigt VW-Venlo dit seizoen? "Het is een prima zaak dat Maurice Steijn behouden is gebleven voor VW Als iemand VW weer boven de streep kan houden, is hij het wel. En nu liefst wat hoger." Wat is je voorspelling voor de wedstrijd VW-Venlo - Ajax? "De krachtsverhoudingen zijn nog niet duidelijk en in deze fase is een goede voorspelling onmogelijk. Mijn supportershart hoopt op een span nende wedstrijd en minstens een gelijkspel. Hup, l-l." ZATERDAG 18 AUGUSTUS 2018 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2018 | | pagina 27