Klaas Jan Huntelaar: "Afgelopen seizoen was de meest bizarre uit mijn carrière Ajax - Steaua Boekarest; zaterdag 7 juli 2018 Het is de meest ervaren speler in de selectie voor komend jaar. Samen met Lasse Schone en de vorige week aangetrokken Dusan Tadic, is Klaas-Jan Huntelaar de man die de ervaring moet overdragen aan de jonge selectie uit de hoofdstad. De Dijkpoorter sprak met Huntelaar in de eerste trainingsweek als voorloper op de wedstrijd die Ajax in Hattem speelt op 7 juli tegen Steaua Boekarest. Door Wilfred Willemsen Foto: Ajax media Veel voetballiefhebbers zal het wellicht zo niet voor de geest staan, maar Huntelaar heeft een aardig rijtje clubs achter zijn naam staan, waaronder Heerenveen, Real Madrid, AC Milan en Schalke '04. En natuurlijk Ajax, waar hij eerder al speelde van 2006 tot 2008. In die seizoenen speelde 'The Hunter' 92 wedstrijden en scoorde 76 keer. En sinds vorig jaar draagt Huntelaar opnieuw het wit-rood-wit. Was Schalke '04 na Ajax de mooiste club om te spelen? Schalke is echt een hele mooie grote club. Clubs in Duitsland zijn überhaupt grootser door de grotere financiële mogelijkheden. Logisch natuurlijk aangezien Duitsland ook een stuk groter is dan Nederland. Als iemand aan Duitsland denkt, dan denk je al snel aan Bayern München of Borussia Dortmund. Maar je hebt veel meer van dit soort clubs. Denk maar aan Hamburger sv, Borussia Mönchengladbach, VFB Stuttgart, Köln, noem maar op. Koos Huntelaar bewust om weer naar Ajax te gaan en daar zijn carrière af te sluiten? Ja dat was heel bewust. Ik wilde weer graag naar Nederland toe. Ik had geen zin om ver weg te gaan om te voetballen en wilde gewoon weer lekker naar Nederland. En Ajax heeft bij mij uiteraard een heel speciaal gevoel. Ajax heeft dat ene speciale gevoel dat andere clubs niet hebben. De manier van voetballen, de aanvallende speelstijl, het meest creatieve van Nederland Je contract loopt nog tot het einde van het seizoen. Stop je na dit seizoen of is er nog een kans dat je doorgaat? Ik heb van het begin af aan met Ajax afgesproken om telkens een contract voor 1 seizoen aan te gaan. We bekijken het gewoon per jaar. Ajax kan kijken of ze met mij verder willen en ik kan voor mezelf ook bekijken of ik nog door wil gaan. Per seizoen bekijk ik hoe ik er lichamelijk voor sta en of ik nog gemotiveerd ben om door te gaan. Dus het is zeker geen uitgemaakte zaak dat ik stop na dit seizoen. Zo lang ik fit ben en van waarde kan zijn voor Ajax, wil ik graag doorgaan. Met clubs als Schalke, Ajax, AC Milan en Real Madrid achter je naam heb je altijd met goede voetballers gespeeld. Maar met wie had je de beste omgang. Wie waren prettige mensen? Na even nadenken komt Huntelaar met de naam van Maarten Stekelenburg. "Het is een goede vraag. Eigenlijk - als ik er zo over nadenk - komt de naam Stekelenburg direct naar boven. En Manuel Neuer, toen die destijds bij Schalke keepte. Eigenlijk zijn het vooral keepers waar ik een goede klik mee had. Dat is ook wel logisch. Je speelt beiden op een kwetsbare plek. Wij moeten de doelpunten maken en zij tegenhouden. Wij zijn beiden zeer gefocust op een specifiek onderdeel. En daarbij wil je als spits ook na de training nog graag even afwerken op doel en daar heb je natuurlijk een keeper voor nodig. Ook dat schept een band. Oh, en Dennis Gentenaar kon ik ook altijd goed mee. Op naar het komend seizoen. De voor bereiding is aanstaande. Hoe is zo'n voorbereiding voor profs? We zijn net deze week begonnen met de training (het interview vond plaats op vrijdag 22 juni, red.). Dus dat is weer even inkomen Ik heb natuurlijk wel voor mezelf getraind in de vakantie. Veel gelopen om maar op conditie te blijven. De voorbereiding is voor ons altijd een must. Het is niet iets waar een voetballer naar uitkijkt. Die wil gewoon competitiewedstrijden spelen. Het is wel leuk om bij amateurs te voetballen. De mensen zijn in die plaatsen altijd heel enthousiast als Ajax komt. Het is in oefenwedstijden wel al tijd oppassen, want de amateurs willen zich altijd extra bewijzen tegen profclubs. Het afgelopen seizoen was voor Ajax zeer teleurstellend. Of kijkt Huntelaar daar anders tegenaan? En is hij tevreden over zijn eigen seizoen? Het afgelopen seizoen was voor mij persoon lijk wisselend. Dat heb je natuurlijk altijd in een seizoen, maar dat was nu zeker zo. Ik heb ook wel gehad dat ik speelde, terwijl ik er eigenlijk misschien nog niet helemaal klaar voor was. Dat was in de tijd dat ook Dolberg geblesseerd was. Ik was gewoon nog niet wedstrijdfit, maar nood breekt wet dan. En wat betreft het seizoen van ons als team zijnde, ja dat was gewoon zeer teleurstellend. Het was ook het meest bizarre seizoen uit mijn carrière (Huntelaar doelt op alles wat er speelde rondom Abdelhak Nouri, red.). Voor sommige mensen in Nederland is het 'een nieuwsbericht' en dan gaan ze weer verder met hun leven. Voor ons was dat natuurlijk absoluut niet zo. Wij worden er iedere dag mee geconfronteerd. Dat schuif je niet zomaar even van je af. Het mag door het hele seizoen heen geen excuus zijn, maar je ontkomt er niet aan, dat het meespeelt. Het zit zo gebakken in de spelersgroep. Je wordt gewoon erg snel afgeleid. Voor het komend seizoen verwacht Hun telaar dat Ajax weer mee zal doen om de landstitel Het frapante is dat Hunte laar nog nooit in zijn carrière landskam pioen is geworden. Helemaal in het begin van mijn loopbaan werd PSV, waar ik toen onder contract stond, kampioen. Maar ik was toen verhuurd aan De Graafschap, dus dat telt niet. Dit seizoen moeten we weer vol voor de titel gaan. Dat moet je altijd vind ik, als je bij Ajax speelt. De Graafschap is weer terug in de eredi visie. Menig Ajax-supporter zal nog wel eens wakker schrikken als hij of zij aan De Graafschap denkt. Mooi dat de club terug is op het hoogste niveau? "Ja, absoluut. De Graafschap is een prachti ge club. Het leeft enorm in de Achterhoek. De supporters daar zijn ook fantastisch en het is natuurlijk goed voor de gehele regio daar." Op het moment van het interview staat in de kantine op De Toekomst het WK voetbal aan. Terwijl verderop onder andere Simon Tahamata en Heini Otto onder de lunch kijken naar Brazilië tegen Costa Rica, kijkt Huntelaar uit zijn ooghoeken mee. Had jij daar niet willen staan Klaas-Jan? Als Nederland zich geplaatst had, dan was het niet zeker dat ik erbij was geweest, want mijn laatste interland is alweer uit 2015. En dat is ook een normaal verloop hoor. Er wordt op een gegeven moment door geselecteerd en daar moet je als bondscoach ook niet meer op terug komen. Er komt een andere generatie aan. Maar kun jij die generatie en de jonge jongens bij Ajax dan niet veel leren door je ervaring? De mentor van de groep? Jawel, dat denk ik wel. Alhoewel ik mentor een groot woord vind. De jongens moeten er ook voor open staan. Als ze dat niet hebben, dan wordt dat niks. Maar als ze het aangeven en me om advies vragen, zal ik dat graag doen. Uiteraard. Maar nog even terugkomen op Oranje. Daar zien we Huntelaar dus niet meer terug? Nee, dat zeg ik niet. Ik zeg niet dat ik er niet meer voor open sta. Natuurlijk sta ik er nog altijd voor open. Spelen in het Nederlands Elftal is het mooiste wat er is. Als topsporter wil je altijd het hoogste wat er is. En in het voetbal is dat voor een Nederlander absoluut het Nederlands elftal.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2018 | | pagina 7