INTERVIEW Een prettige hectiek is het. Maandagmiddag, Stadion Galgenwaard. In allerijl wordt in een skybox een wand met sponsorlogo's opgebouwd. De cameracrew van de club meldt zich en draait wat testshots. De fotograaf checkt nog één laatste keer z'n apparatuur. 'Flits!' En dan, niet veel later, komt de man om wie het allemaal draait de ruimte binnen. Mateusz Klich. Pool, middenvelder, 27 jaar, international. FC Utrecht huurt de multifunctionele speler tot en met het einde van het seizoen van Leeds United. Na een kort maar krachtig 'tekenmoment' sjouwt Klich achter clubfotograaf Frank Zilver aan. Geroutineerd klaart Klich de bij een spelerspresentatie horende klusjes. Een glimlach op het gezicht, een twinkeling in de ogen. De Poolse middenvelder kijkt ernaar uit te beginnen aan zijn derde periode in de Eredivisie. "Waarom ik hier ben? Om te voetballen", zegt de huurling. Nu verdient die uitspraak best even wat nadere toelichting. Want natuurlijk: een voetballer wil voetballen. Maar in het geval van Klich zit er meer achter die woorden. De 10-voudig international weet één ding zeker: deze zomer speelt de nationale ploeg van zijn land het WK in Rusland. En dan het onzekere deel van het verhaal: Klich's deelname aan dat toernooi. Om geselecteerd te worden, moetje spelen. Goed spelen bovendien. "In Engeland maakte ik niet veel speelminuten. Om die wél te maken, ben ik teruggekomen naar Nederland." Klich oogt even afgetraind als gedreven. "Ik ben fit. klaar om te spelen. In Engeland bestaat er geen winterstop. Ik heb dus geen onderbreking gehad, steeds doorgetraind. I'm ready to go." "Ik ben hier om honderd procent te geven en het team en de club te helpen. We moeten elkaar helpen", aldus de middenvelder die in het verleden twee keer eerder in de Eredivisie uitkwam. Hij diende PEC Zwolle en FC Twente en kwam in 72 duels op 's lands hoogste niveau tot 12 doelpunten en 15 assists. In de Poolse Ekstraklasa, een competitie die allerminst onderschat mag worden, speelde Klich 56 partijen en oogstte hij 5 goals en 12 assists. Met 1. FC Kaiserslautern kwam de international uit in de 2. Bundesliga. Vanuit die periode kent f A FC UTRECHT-AJAX ZONDAG 28 JANUARI 2018 SEIZOEN 2017/2018

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2018 | | pagina 7