k WA rz M B \>y w <7*1 V - "\i 1 BEN RIENSTRA ■V/ V NT» 1 'ïi de wat mijn rol zou kunnen zijn bij Willem II. Ik ben een wat oudere speler en op het hoogste niveau beschik ik over de nodige ervaring en dat was iets wat toen ontbrak in de selectie. Die routine brengt verant woordelijkheden met zich mee en die krijg en neem ik graag. Het coachen van jongere spelers binnen en buiten het veld zie ik daarbij als een belangrijke taak. AZ wilde nu wel meewerken aan een verhuur- constructie en na overleg met mijn vrouw heb ik toen besloten om de overstap naar Tilburg te maken." Nu speel je bij Willem II en je broer even verderop bij RKC Waalwijk. "Ja, opnieuw samen, maar nu met tien kilometer ertussen." Zijn jullie hetzelfde type voetballer? "Onze overeenkomst is zijn dat we beiden inzichtelijk sterk zijn. En onze verschillen? We schelen wel wat in lengte. Daan is kleiner, maar ook behendiger. Daarnaast vind ik dat hij een goede trap heeft." Als het zo uitkomt, komen we bij elkaar de thuiswedstrijden bekijken en praten we na afloop bij over onze prestaties." Die zijn op dit moment (interview is 4 oktober jl.) bij Willem II niet goed met drie punten uit zeven wedstrijden. "Ik wil het niet gelijk aanvoeren als een excuus, maar de selectie is laat bij elkaar gekomen en moet dus wennen aan elkaar. Maar dat proces moet op een gegeven moment afgerond zijn en moet niet maanden gaan duren. Maar deze ploeg moet van minuut één tot het eindsignaal bij de les zijn en als er dan voor 2% dingen worden gedaan die niet afgesproken zijn, dan verlies je zomaar van Excelsior en ADO Den Haag. Tegen die laatste club speelden we een slechte eerste helft en toen is er tijdens de rust in de kleedkamer wel het een en ander tegen elkaar uitgesproken. Ik kan in die discussies best mondig zijn, maar dat moet je niet te vaak doen, anders wordt je niet meer serieus genomen." Er wordt veel gesproken over het nieuwe speelsysteem van 5-3-2 en de het rendement daarvan in de resultaten. "Dat we nu al zes keer verloren hebben, doet pijn en moet snel een ommekeer krijgen. Maar we lijden geen nederlagen door het systeem, want als je de tegendoelpunten terugkijkt, zie je dat we die tegen krijgen door persoonlijke w/ fouten. Dat moet er (snel) uit en zal ons meer stabiliteit geven voor de rest van het seizoen. Ik ben ervan overtuigd dat we met deze selectie de kwaliteit hebben om voor plek 10/11 te gaan. Maar dan moet iedereen negentig minuten bij de les zijn en moeten die fouten eruit. Ben is binnen de selectie een van de meer ervaren spelers en helpt iedereen waar hij kan. Die rol vervult hij ook buiten de lijnen, want hij is ambassadeur van de Stichting FC Robinstein. "Dat is een organisatie die activiteiten organiseert voor kinderen, die het af en toe moeilijk hebben. We vervullen grote en kleine wensen voor kinderen. Je kunt het vergelijken met de Make a Wish Foundation in Amerika, maar dan in de voetbalsfeer. Andere ambassadeurs zijn Helene Hendriks, Stijn Schaars en Jan-joost van Cangelen. Ik hou vooral lezingen en presentaties en ik vind het een goed initiatief, waaraan ik mijn naam graag verbindt. Het is een maatschappelijk gebeuren en daar maak ik graag deel van uit. Door wensen te vervullen bezorg je kinderen een mooie dag, die hun problemen even doet verdwijnen. Dat is voor mij net zo belangrijk, als plezier hebben in mijn leven als profvoetballer.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 25