BEN RIENSTRA de yjfillem -er Rienstra werd geboren in Alkmaar, maar begon met voetballen bij SV Meervogels '31, uit het nabijgelegen Akersloot. "Daar ben ik begonnen in de F'jes en op 7-jarige leeftijd verkaste ik naar ADO '20. Daar werd ik benaderd door Ajax om twee weken mee te komen trainen. Voor een jongen van mijn leeftijd natuurlijk een droom die uitkomt. Ik werd aangenomen en doorliep tot aan mijn zestiende trots de opleiding in Amsterdam. Tot aan die leef tijd voetbalde ik er ook met veel plezier. Tot aan het moment dat er ook andere zaken gingen spelen als afspraken nako men, contracten en geld. Er is toen een aantal dingen voorgevallen, die mij het plezier in voetbal ontnamen. Ik zat in de puberteit en heb voor mezelf de beslissing genomen dat ik weg wilde. Mijn ouders hebben nog wel geprobeerd om me te laten blijven, maar er was naar mijn gevoel teveel gebeurd dat me tegenstond. Ik kan gewoon niet tegen onrecht, wat voor mij het signaal was om te vertrekken bij Ajax." Hij keerde terug in zijn geboortestad, om een profcontract te tekenen bij AZ. "Ik speelde mijn wedstrijden bij de beloften en de Al. Onder Louis van Gaal trainde ik ook mee bij de hoofdmacht en bij zijn opvolger Ronald Koeman speelde ik mee in de oefenwedstrijden van het eerste elftal." Tot een officieel debuut kwam het toen niet bij de Alkmaarse club en omdat er geen plek voor hem was, vertrok hij in 2010 naar Heracles Almelo. En die spelen op kunstgras? "Ja, maar de overstap van gras naar die ondergrond maakte ik mak kelijk, maar echt gras is natuurlijk waarop voetbal gespeeld dient te worden." Hij werd al snel basisspeler in het Polman Sta dion en kwam er in vier seizoenen tot 107 competitiewedstrijden. In 2013 kreeg hij gezelschap van zijn jongere broer Daan, die in Almelo een contract tekende. "We trainden bij hetzelfde team, maar hebben nooit in een wedstrijd samen gespeeld. Wel deelden we een huis en dat is toch wel prettig, als je woont in een deel van het land dat nogal verschilt van Noord-Hol land." O, zijn er dan grote verschillen tussen Alkmaar en Almelo? "Niet alleen die ste den, want ook hier in Brabant is het weer anders. In de Randstad komt vooral jezelf op de eerste plaats, waarbij het in Twente toch allemaal wat gemoedelijker gaat. In het begin zijn de mensen er wat stug, maar als je er eenmaal wat langer bent, dan is het daar erg prettig wonen." En nu woon je in Brabant? "Ja, weer een nieuwe omgeving voor mijn vrouw en ik. Maar vanaf het begin is iedereen hier vriende lijk, behulpzaam en open. We hebben een zoontje van twee en een dochtertje op komst. We wonen in Berkel-Enschot in een mooi huis met een tuin en een speeltuin aan de overkant van de straat. Onze kleine kan daar lekker in spelen met andere kinderen en zijn plezier daarin is voor mij net zo belangrijk als mijn voetbalcarrière. Hadden we nog geen kinderen gehad, dan waren we waarschijnlijk in een apparte ment in Tilburg gaan wonen." Na vier jaar Almelo vertrok de middenvel der in 2014 naar PEC Zwolle. "Ze hadden het seizoen daarvoor de beker gewonnen en het was een logische stap. Ik speelde mee in de Johan Cruijff Schaal, Europa League tegen Sparta Praag en de bekerfi nale tegen FC Groningen." En toen klopte oude liefde AZ bij je aan. "Ja, in die peri ode was Earnest Stewart er de technisch directeur en hij wilde me graag hebben." In zijn eerste seizoen kwam hij tot 28 wedstrijden en vorig seizoen was hij aan voerder onder trainer John van de Brom. Maar ineens kwam hij ernaast te staan bij de Alkmaarders. "Dat viel me zwaar, want er was geen verdere uitleg van de trainer over het waarom." Dat ik niet meer in de plannen voorkwam van de trainer is zijn goed recht, maar de communicatie erover gaf me wel een zure smaak. Aan het einde van het vorig seizoen informeerde Willem II al naar de diensten van Rienstra, maar de club wilde toen niet meewerken aan een overgang. In de voorbereiding op dit seizoen kreeg ik weer speelminuten, maar na de oefenwedstrijd tegen Club Brugge kreeg ik te horen dat ik niet op veel speel tijd hoefde te rekenen bij de hoofdmacht. Dan ga je verder kijken naar andere opties en die kwamen er vanuit het buitenland. Maar ik heb nu een gezin, wat andere verantwoordelijkheden met zich mee brengt. Ik heb bij AZ een goed contract tot 2020, daarover ga ik niet liegen. Dat geeft zekerheid en dan is het met een gezin toch anders dan als je vrijgezel bent. Dan kan je zo'n buitenlands avontuur makkelijker aangaan. We speelden in augustus ook tegen Willem II en toen maakte Willem II zijn interesse in mij bekend. Ik heb toen gesproken met Erwin van de Looi, over

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 23