EEN LEVEN LANG WILLEM II; BIOGRAFIE VAN PETER ANNÉE 9 Rh PETER ANNEE Al 75 jaar lang is Peter Année lid van Willem II en in die periode bekleedde hij meerdere functies. Hij was actief als jeugdspeler, keeperstrainer en bestuurslid, maar de meeste supporters herinneren hem als de stadionspeaker, wiens stem jarenlang hoorbaar was in het Koning Willem II Stadion. Tegenwoordig is hij een gewaardeerd medewerker van de media bij Willem II. Peter is ook al sinds jaar en dag een prominent lid van de Supportersclub Willem II, dus voor al zijn verdiensten is een eervolle terugblik passend. Tekst: Henk van Meel, Foto's: Ceert van Erven Dat vond ook Thomas Rensen, die naast Willem li-supporter, ook een collega is van Peter. Zijn insteek was om 75 jaar aan verhalen en anekdotes niet verloren te laten gaan. De jubilaris twijfelde er enige tijd aan om zijn biografie in boekvorm uit te brengen, maar ging uiteindelijk toch overstag. Thomas, die samen met Peter ruim drie jaar aan het boek werkte, sprak met waardering over de hoofdpersoon in het boek en had nog een opvallende anekdote. "Hij is de nestor van de vrijwilligers bij de Willem U-media en een lopende vraagbraak. Elke redacteur moest eerst in Coirle langskomen, voordat hij of zij als media-vrijwilliger aan de slag kon. Een heuse ballotagecommissie in de vorm van één persoon, waarbij een tevreden Peter inhield dat je als redacteur aan de slag mocht. Voorafgaand aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente was de boekpresentatie in de perszaal van het stadion. Een ruimte die, hoe toepas selijk, de naam draagt van het middelpunt die dag.: de Peter Année-zaal. Martin van Ceel, die als speler en technisch directeur aan de Trico lores verbonden is geweest, reikte het eerste exemplaar uit. De huidige technische baas van Feyenoord en persoonlijke vriend schreef ook het voorwoord. Samen met John Feskens en Jan van Roessel is Peter Année één van de drie Misters Willem II. "John heeft een eigen caféjan een standbeeld en nu heeft Peter een eigen boek", begon de voormalige middenvelder zijn verhaal. Na de overhandiging van het eerste exemplaar, ging Peter achter het spreekstoelgedeelte staan en las hij als een echte spreekstalmeester voor uit zijn eigen boek. Hij koos voor een passage uit het seizoen 1983-1984, toen Willem II na het bijna-faillissement in 1982 degradeerde naar de Eerste Divisie. De namen van trainers jan Notermans en Piet de Visser passeerden daarbij de revue. Ter afsluiting van de presentatie bedankte Peter nog Frans Kwantes voor de vormgeving van het boek en clubarchivaris Harrie Verhoeven. "Wilt u de opstellingen uit 1924 nog eens terugkijken, dan moet je Harrie beüen, want die weet het allemaal." De middag eindigde met een luchtige bekentenis van Peter. "Ik was al een bekend persoon bij Willem II, maar door dit boek ben ik nu ook een bekende Tilburger geworden. En dat voelt doormijn ijdelheid toch wel lekker", aldus een geëmotioneerde jubilaris.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 17