Ihê^L M OPINIESTUK het aan de spelers. Toch krijgt de trainer de rekening gepresenteerd als spelers persoonlijke fouten maken of als er sprake is van arbitrale dwalingen. Is het eigenlijk wel terecht om de trainer af te schilderen als zondebok terwijl de spelers uiteindelijk voor het resultaat moeten zorgen? DOOR DE OGEN VAN... Joost Hessels steekt zijn liefde voor Willem II niet onder stoelen of banken. Toch vindt hij dat het de trainer deels valt aan te rekenen. Joost: "Het eerste seizoen dat Van de Looi trainer was, was aardig, maar niet om over naar huis te schrijven. Punten werden gepakt wat uiteindelijk het belangrijkste is. Ik heb geen moeite met de insteek 'resultaatvoetbal', maar dan moet het wel daadwerkelijk goede resulta ten opleveren. We verkeren in het begin van dit seizoen wel gelijk in een zorgelijke situatie, aangezien het dit seizoen ont breekt aan zowel resultaat als aanvallend voetbal". Toch is volgens hem de tijd voor het ver zinnen van excuses voorbij. Joost: "In je eerste seizoen kun je jezelf hier nog ach ter verschuilen. Als je de keuze maakt om bij een traditieclub als Willem II met een traditioneel systeem opeens 5-3-2 te gaan spelen, dan mag het in mijn ogen nooit zo zijn dat je de meeste tegendoelpunten van alle Eredivisieclubs incasseert. De wedstrijden dat Van de Looi zijn ploeg goed liet voetballen, zijn op één hand te tellen. Persoonlijk vind ik het een laffe trainer die geen risico's durft te nemen. Je kunt beter strijdend ten onder gaan door aanvallend voetbal te spelen, dan verliezen met een toch al terughoudende tactiek". SLOTSTUK Er blijven nog genoeg onderwerpen on beantwoord. Volgens de supporters in dit artikel is er nog genoeg werk aan de winkel om de kar uit het slop te trekken. Natuurlijk mogen we de supporters die tweewekelijks op de tribune zitten en/of de supporters die de club overal achterna reizen, niet tekort doen. Hopelijk blijven alle supporters toch als één blok achter de club staan, om de club ook in deze periode van negatieve re sultaten een hart onder de riem te steken. Het seizoen is nog lang genoeg om de zon achter de wolken opnieuw te laten schijnen. Erwin van de Looi -> Functioneren technische staf J f

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 13