Wetenswaardigheden 7 In welke volgorde weet ik niet, maar het gat tussen plek 3 en A was vorig seizoen heel groot, dus dat is niet meteen totaal anders", is de speler met rugnummer 6 zeker. Nederlands elftal Met al zijn ervaring, Schaars draait al 16 jaar mee in het profvoetbal, weet de routinier maar al te goed dat voetbal zo weer anders kan zijn. "We hebben nu een aantal goede wedstrijden gespeeld, maar verliezen we twee keer op rij, dan ziet de wereld er weer heel anders uit. We moeten die 'flow' zo lang mogelijk vasthouden, dat is belangrijk voor het winnen van wedstrijden." Of hij misschien hoopt op een nieuwe oproep van de bondscoach? "Ik zat niet bij de voorselectie hè", lacht Stijn. "Als we na tien wedstrijden nog steeds in de top van de ranglijst staan, dan weet je het maar nooit, maar ik houd me er totaal niet mee bezig." Stoppen Fit, in vorm en wekelijks van waarde voor sc Heerenveen. Stijn Schaars denkt nog niet aan stoppen. "Ik hoop nog wel twee a drie jaar profvoetballer te zijn. Ik heb het nooit van mijn explosiviteit moeten hebben, dus ik denk dat ik nog wel even mee kan. Als ik merk dat ik het niet meer kan belopen, stop ik. Zo eertijk moet je dan tegenover jezelf zijn. Of wanneer ik een ernstige blessure oploop en bijvoorbeeld onder het mes moet. Dan houd ik het na het revalideren denk ik voor gezien. Maar op dit moment geniet ik nog elke dag." Kunstgras Schaars is dol op het spelletje, al heeft hij 'een bloedhekel' aan kunstgras. "Als sc Heerenveen op kunstgras zou spelen, zou ik bij een andere club voetballen", is Stijn resoluut. Ik heb vorig jaar contact opgenomen met de WCS, de organisatie die de belangen van de Nederlandse beroepsvoetballer behartigt, en opgeroepen tot actie tegen kunstgrasvelden", vertelt Stijn. Elf andere aanvoerders uit de eredivisie steunden het plan van Schaars en gezamenlijk stapten ze naar de KNVB, met het verzoek om in de eredivisie uitsluitend nog op echt gras te voetballen. "Kunstgras is gewoon anders. Je kunt minder kappen en draaien en hebt meer hersteltijd nodig, omdat er meer druk op je gewrichten komt. Gelukkig hebben we met Henk Schreuder een uitstekende groundsman bij sc Heerenveen." Beste positiespel Op het echte gras van het Abe Lenstra stadion hoopt Stijn met sc Heerenveen te kunnen stunten tegen Ajax. "Als we in vorm zijn, kunnen we van elke ploeg in de eredivisie winnen. Ajax speelt in mijn ogen het beste positiespel van Nederland, dus we zullen met veel durf moeten voetballen. Het is een mooie uitdaging voor ons." Jan Bergsma Rugnummer 6 Geboortedatum 11 januari 1984 Geboorteplaats Gendt Positie Middenvelder Doelpunten 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 9