1 Hij werd gekozen als Ajax talent van het jaar en hij won de Johan Cruijff Prijs voor het grootste talent op de Nederlandse velden van het seizoen 2016-2017. Al met al gaf dit een duidelijk beeld over hoe goed het eerste seizoen van Dolberg was en waarom de scouts van alle Europese topclubs de jonge speler nu wekelijks volgen. Het is soms niet te bevatten, maar het is nog maar iets meer dan een jaar terug dat Kasper Dolberg zijn debuut maakte bij Ajax. Op 26 juli 2016 mocht de spits aantreden tegen Paok Saloniki in de derde ronde van de Uefa Champions League. Tijdens dit duel scoorde Dolberg de 1-1, wat ook de eindstand zou zijn tijdens deze wedstrijd. De eerste doelpunten in de eredivisie scoorde de jonge speler in de tweede speelronde tegen Roda JC. Maar ook zijn eerste doelpunt tegen sc Heerenveen in april van dit jaar herinnert hij zich nog goed. DolbergTWanneer ik aan de wedstrijden tegen sc Heerenveen van vorig seizoen denk dan vond ik het vooral erg leuk om met Jeremiah St. Juste de duels uit te vechten. En dan bedoel ik vechten op een positieve manier". Dit jaar zal de jonge spits echter tegen een hele nieuwe verdedigerslinie van sc Heerenveen aankijken, niet alleen St. Juste, maar ook Van Aken, Bijker en Marzo zijn ondertussen vertrokken. Op de vraag wat de Deen het meest mist van zijn vaderland is het antwoord duidelijk. DolbergJ'Mijn familie, ik mis hun het meest. Het gewone dagelijkse contact die je normaal hebt wanneer je thuis komt. Maar het is niet zo dat ik mij hier thuis de hele dag verveel hoor. Er komt eigenlijk elk weekend wel iemand over om mijn wedstrijd te bekijken of te logeren." Naast het voetbal vind Dolberg het ook leuk om zich bezig te houden met basketbal, mode en Fifa. DolbergJ'Gisteren heb ik FIFA18 al binnen gekregen, ik vind het erg leuk om FIFA te spelen. Ik speelde afgelopen seizoen vaak met Chelsea, niet dat het mijn favoriete team is, maar met dat team speel ik het beste, met FIFA18 heb ik nog niet echt gespeeld, dus daar moet ik nog even uitvinden welk team dit jaar het beste bij mij past." Wanneer we het dan hebben over de beste speler of team, dan is het antwoord met volle overgaaf Messi! DolbergJ'Messi is the best! Ik heb vroeger ook andere idolen gehad zoals Thierry Henry en Zlatan Ibrahimovic, maar Messi is de beste." Wat de toekomst zal brengen voor de jonge Deen is vooralsnog koffiedik kijken. DolbergJ'Dat kan per dag veranderen, nu sta je in de belangstelling van de ene club, morgen van de ander. Ik maak me er niet druk om, het veranderd in de voetbalwereld zo snel. Gisteren was er weer een gerucht dat ik in de winterstop zou vertrekken naar ik weet niet eens welke club, maar morgen kan het gerucht weer zo zijn dat ik mijn contract bij Ajax verleng. Als ik al die geruchten moet volgen... Mijn focus ligt gewoon bij Ajax en dan zien we wel wat er op het pad komt. Ook een prijskaartje van 55 miljoen of meer zegt mij weinig. Het legt geen extra druk op mij, tenminste zo voel ik dat niet. Voor mij staat het lekker voetballen voorop". Duidelijke taal van een speler die nog een hele mooie toekomst voor zich heeft. Hopelijk mogen we nog lang van hem genieten op de Nederlandse velden, maar ik ben bang dat ik hem straks alleen nog op mijn playstation tegen ga komen. Simon Bijker 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 27