wat sc Heerenveen wil", vertelt Venema. "Wij hebben een gezamenlijk doel: dat ieder kind veel plezier beleeft aan voetballen én zichzelf ontwikkelt. Die ontwikkeling is natuurlijk voor sc Heerenveen ook interessant. Als we het voetbalniveau van de regio naar een hoger niveau kunnen tillen, gaan er meer jongens instromen in de jeugdopleiding." Alleen maar winnaars Naast het doel van de sportclub, is er natuurlijk nog een veel groter doel: de verenigingen zelf. Ronny Venema legt uit: "Het is ontzettend belangrijk om de verenigingen te faciliteren met een kant-en-klare voorbereiding, in meerdere opzichten. Als een ouder bijvoorbeeld een teampje wil begeleiden, kunnen wij die stappen makkelijker maken. De Voetbalmethode verlaagt de drempel om één of twee avonden in de week op het veld te staan. Vrijwilligers zijn tenslotte de basis van de club, daar moet je goed voor zorgen." Ook als je als begeleider niet twee avonden langs de lijn kunt staan, is de methode handig: "Als er twee trainers zijn, ga je verder op dezelfde leerlijn. Er worden geen dubbele trainingen gegeven en de oefeningen zijn beide van hetzelfde niveau." Hierdoor haalt de methode ook de argumenten weg om géén trainer te worden. Venema ziet alleen maar voordelen: "Het is zo ontzettend waardevol om een ploegje te trainen die plezier heeft in het spelletje én die zichzelf ontwikkelt. Daar krijg je als trainer ook energie van. De methode heeft alleen maar winnaars!" Waar houdt het op? Toen Elsinga op een van zijn vele reizen naar beurzen in Amerika de vraag naar een methode als deze zag wist hij: als je dit goed kunt wegzetten, gaat er een markt open. Inmiddels is de VTON Trainers-app (o.a. met functies als het aanmerken van afwezigheid spelers, het punten geven en ontwikkeling bijhouden) uitgebreid met een aparte Spelers- app (o.a. met huiswerkopdrachten en PRO Skills) en een Keepers-app (in samenwerking met Harmen Kuperus). De PRO Skills zijn filmpjes die worden opgenomen in samenwerking met de spelers van sc Heerenveen. Jeugdvoetballers kunnen bijvoorbeeld de favoriete 'skill' van Martin Odegaard openen bij een 'x' aantal punten. "Zo stimuleer je de jeugd niet alleen om een bal te pakken en te oefenen, maar betrek je ook een nieuwe generatie supporters bij de club", vertelt Elsinga. Wat staat er in de toekomst nog op de planning? "Er gaat zo ontzettend veel tijd zitten in het ontwikkelen van de apps en het platform, maar het is nu wel klaar voor gebruik", kijkt Elsinga vooruit. "We zijn bijvoorbeeld nu bezig met NOC*NSF om het platform voor verschillende sporten te gaan gebruiken. Daarnaast hebben we veel interesse uit Amerika en Australië, en ook Arek Radomski heeft de methode afgenomen om in Polen te gebruiken. De methode is inmiddels volledig vertaald naar het Engels." We kunnen niet anders concluderen dat dit nog maar het begin is! Milou Remery 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 19