autoiourexl.nl De toekomstgerichte samenwerking tussen VTON en sc Heerenveen voor luxe en comfort PU ii slSlHlE Langs de lijn "Knettergek moet je er voor zijn", zegt Richard Elsinga zelf al. Hij heeft jaren gewerkt aan het ontwikkelen van de Voetbalmethode die een uitkomst moet bieden voor jeugdafdelingen bij amateurverenigingen. Eerst zat alles in grote mappen, sinds 2015 is de hele methode digitaal. "Hij heeft pas net weer een beetje kleur gekregen", grapt Ronny Venema, "zo lang heeft hij op die zolderkamer gezeten." Richard Elsinga en Erik de Jonge waren in 2011 de stuwende kracht achter VTON, staande voor Voetbal Technische Ontwikkeling Nederland, wat een doorlopende leerlijn is voor de voetballende jeugd van 5 tot en met 19 jaar. Binnen deze methode werken trainers en spelers in een kant-en-klare jaarplanning aan concrete doelstellingen, waarbij techniek, tactiek, fysiek én mentaal aan bod komt. Inmiddels maken er al meer dan 250 clubs gebruik van de Voetbalmethode. Maar wat maakt deze methode zo uniek? "De methode bevat 700 trainingen die klaar voor gebruik zijn, allemaal in een offline beschikbare app. Deze is zeer makkelijk in gebruik. De oefeningen zijn opgebouwd vanuit doelstellingen en beschikbaar voor jeugd van 5 tot en met 19 jaar", legt Richard Elsinga uit. "Deze methode is gericht op leeftijd, maar is naar gelang het niveau aan te passen." Hoger voetbalniveau Het bleek direct een schot in de roos. Clubs zijn ontzettend enthousiast over de blijvende hulp: "Iedere amateurclub die we tegenkomen heeft een mooi plan, maar zoiets als dit zijn we eigenlijk in de praktijk nergens tegengekomen", zegt Elsinga. De link met sc Heerenveen was snel gelegd, de generator achter dit alles was Ronny Venema. De club was op zoek naar iets wat verenigingen bij zich konden houden, VTON levert deze methode: "Een clinic geven of een speler een keer langs laten komen bij de amateurclub is hartstikke leuk, maar wat laat je achter? Met deze methode help je de clubs structureel verder", legt Venema uit. "De methode sluit daarnaast naadloos aan op ?i VERRASSEND COMPLEET"! 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 17