Joost en Jerry er klaar voor zijn. Het zijn spelers met enorm veel potentie maar het is voor hun verdere ontwikkeling wel van belang dat ze veel aan spelen toe gaan komen". Waar St. Juste en van Aken at flink wat vlieguren in het eerste elftal van Heerenveen hebben kunnen maken, zijn er ook jeugdige talenten die zonder één officiële minuut in it pompeblêdenshirt zwichten voor de aantrekkingskracht van een topclub. Zotrokdejonge IJslander Gudmundson vorig seizoen naar PSV en wist Ajax afgelopen zomer de talentvolle Dennis Johnson naar Amsterdam te halen. "Dennis is een enorm talent, dat zie je nu ook weer in zijn eerste wedstrijden bij Jong Ajax. Hoe jammer ik het ook vind voor de club, de voetbalwereld steekt nu eenmaal zo in elkaar. Jonge talenten worden steeds eerder opgepikt. Ik vind het in zijn geval ook hartstikke knap en een flink compliment voor zijn doorzettingskracht. Hij heeft natuurlijk te maken gehad met een zware blessure en is daarvan ijzersterk teruggekomen". Hoewel Johnson zich nadrukkelijk kandidaat stelde voor een plekje in het keurkorps van Streppel kon hij de lokroep van de Amsterdammers niet weerstaan. "Ajax zit heel diep bij die jongen. Hij beschouwde dit als een once in a lifetime Blijven ontwikkelen Hellinga zit op zijn plek binnen de club. "Man, dit is zo'n mooie club en ik krijg alle ruimte om me te ontwikkelen, dat is toch super. Ik sta elke dag vol enthousiasme op het veld". Het beter maken van jonge talenten staat bij Hellinga absoluut op nummer één, daar geniet hij van en daar haalt hij veel energie uit. Maar ook zijn eigen ontwikkeling verliest hij niet uit het oog. "Samen met Chris de Wagt sta ik nu aan het roer van het beloftenteam, dat is weer een mooie stap voor mij als trainer. Naast de 015 meng ik me nu weer in het 'volwassenvoetbal'. Dat is nieuw, ik leer elke dag bij en de afwisseling tussen jong en oud is ook hartstikke mooi. Met het diploma Coach Betaal Voetbal (CBV) als doel is enige ervaring in het 'grote mannenvoetbal' wel een belangrijk criterium, dus naast dat het een mooie en leerzame stap is, is het ook een noodzakelijke stap. Als eindverantwoordelijke van de 015 lichting stomen ze je niet klaar voor het betaalde voetbal". Naast het behalen van het CBV diploma staat er nog iets anders hoog op het verlanglijstje van trainer Hellinga. "Een rol als hoofd jeugdopleiding van deze fantastische club zie ik als een ultiem iets". "1-2! It léste kertier krije se it noch swier" Björn Sinnema mogelijkheid om bij Ajax te kunnen voetballen. Dan kun je nog van alles willen als club, maar dan is er gewoon geen houden aan". "Is it no 2-2? Och, ik sjoch ferkeard. It is noch altyd 0-2, dat moat lukke". 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 15