Johnny Jansen week van Assistent-trainer Johnny Jansen kan dat beamen, maar ziet ook wel degelijk de nodige verbeterpunten. "De start van het seizoen is natuurlijk geweldig mooi," vertelt Johnny. "Met zo'n spelersgroep met veel nieuwe jongens, loopt het seizoen tot nu toe heel goed. Daar mag je eigenlijk alleen maar van dromen. Het voetbal wat we laten zien is bij vlagen goed, maar ik moet zeggen dat het soms ook even mee zit. Ook als we onder druk komen te staan, blijven we goed voetballen. Datvind ikwel echt een pluspunt." De assistent-trainer van Jurgen Streppel zag afgelopen weekend dat sc Heerenveen de volle buit meenam uit Tilburg op bezoek bij Willem II (1-2). "Willem II speelde in een 5-3-2 formatie. Er zijn in Nederland maar weinig ploegen die op die manier spelen. Dat betekent voor ons dat wij in een hoog tempo de bal moeten laten gaan en hen laten lopen. Dan maak je ze moe. Dat deden we tegen Willem II niet goed genoeg. Maar misschien was het niet onze beste wedstrijd, we weten de partij wel te winnen. Als trainers moeten wij de lat hoog leggen en altijd beter voetbal willen spelen. Daar waar we de hele week op trainen, willen we ook graag terug zien in een wedstrijd. Daar blijven we onder andere aan werken." Met veel nieuwe spelers in de selectie, draait sc Heerenveen tot nu toe mee in de bovenste regionen van de Eredivisie. Een prima prestatie, erkent ook Johnny Jansen. "We Dat sc Heerenveen momenteel de ploeg in vorm is, is bij iedereen wel bekend. De Friese formatie is nog ongeslagen in de competitie en ook voor de KNVB-beker wist sc Heerenveen de winst te pakken. De laatste vijf wedstrijden (inclusief KNVB-beker) werden zelfs op rij gewonnen. Er kan dan alleen maar geconcludeerd worden dat de Friezen een uitstekende competitiestart beleven. hebben een talentvolle groep spelers, met veel goede spelers die ook weer hun eigen specifieke kwaliteiten hebben. Er heerst een goede en positieve energie in de groep. Tot nu toe valt alles goed op zijn plek, maar we weten ook waar de verbeterpunten zijn." Vanmiddag speelt sc Heerenveen pas de derde thuiswedstrijd van het seizoen. Ajax komt op bezoek in het Abe Lenstra stadion. Een mooie krachtmeting vindt Jansen. "Het is een wedstrijd waarin ik hoop dat we heel erg aan elkaar gewaagd zijn. We hebben ze een aantal keren zien voetballen. Als we durven en kunnen mee voetballen en vaak in balbezit weten te komen, dan kan het echt een leuke en goede wedstrijd worden," besluit Jansen Gerard Kerkstra 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 13