Vandaag is de dag waar jullie allemaal ongetwijfeld naar uit hebben gekeken; de wedstrijd tegen Ajax. Altijd een extra beladen duel. Het wordt mijn eerste ADO Den Haag - Ajax (of andersom) als trainer. Als speler van FC Den Haag heb ik er niet heel veel meegemaakt. Drie om precies te zijn. En aan een van die wedstrijden bewaar ik hele goédeherinneringen. In het seizoen 1986/1987 speelden we met FC DèrvHaag voor het eerst sinds lange tijd weer in de Eredivisie. Uit tegen Ajax is het natuurlijk heel lastig om te winnen. Maar het lukte ons. wel! Het werd 2-3 in het Olympisch Stadion en ik maakte de 0-1Een moment om nooit te vergeten. We kwamen Ajax dat seizoen nog twee keer tegen in het Zuiderpark. Eén keer in de competitie (0-2 nederlaag) en in de bekerfinale. Na 90 minuten stond het nog 2-2, verlengen dus. Daarin scoorde Ajax nog twee keer. Helaas geen beker, maar het was wel een wedstrijd die je altijd bijblijft. En vandaag dus voor het eerst als trainer tegen Ajax. Ik denk dat we vanmiddag zeker een resultaat kunnen halen. Onze seizoensstart was weliswaar niet goed, maartegen Willem II lukte het eindelijk het tij te keren en de drie punten te pakken. Maar of ik tevreden ben? Nog zeker niet. Het spel was voor verbetering vatbaar. Willem II was ook een paar keer goed dreigend na de 1-1Gelukkig hebben wij Nasser El Khayati, die met zijn individuele klasse een wedstrijd kan beslissen. Ik merk tijdens trainingen dat het niveau van de groep steeds hoger wordt. Hopelijk kunnen we dat ook laten zien als het om het 'echie' gaat. Te beginnen vanmiddag tegen Ajax. Ook zij kenden een moeilijk begin van het seizoen, met onder meer Europese uitschakeling. De laatste wedstrijden won Ajax weer. Ze lijken de weg omhoog gevonden te hebben. Dus dat wij zomaar even punten tegen ze pakken, is absoluut geen uitgemaakte zaak. Wat we vandaag in ieder geval nodig hebben, is jullie onvoorwaardelijke steun. Dat kan zeker in dit soort wedstrijden van cruciaal belang zijn. Spelers zetten doorgaans tegen Ajax al een stapje extra, maar door jullie kunnen dat twee stapjes worden. En moedig onze ploeg aan op een positieve manier. Aan schelden en spreekkoren hebben wij helemaal niets. Dat hoort nergens thuis en zeker niet bij zo'n mooie club als ADO Den Haag. Laten we er met elkaar een fantastische middag van maken! ADO DEN HAAG 9.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 9