Want Ajax moest eind juli aan de bak in de voorronde van de Champions League. Even 'inkomen' was er dus niet bij voor de nieuwe trainer Keizer. Tegen het Franse Nice moest zijn team er gelijk staan. Het resultaat in de eerste wedstrijd was hoopgevend. Ajax speelde in Nice met 1-1 gelijk. Een o zo belangrijke uitgoal. In Amsterdam ging het een week later toch nog mis. Het werd 2-2 en daarom plaatste Nice zich voor de volgende ronde op basis van gemaakte uitdoelpunten. Ajax moest verder in de play-offronde van de Europa League. De tegenstander was Rosenborg uit Noorwegen. Het begin kon niet veel slechter. Thuis gingen de Amsterdammers met 0-1 de boot in. Nog geen reden tot paniek, maar de ploeg moest flink aan de bak in Noorwegen. Alles zag er goed uit nadat Ajax een 1 -2 voorsprong nam. Maar de mannen van Keizer gaven het alsnog uit handen: 3-2 voor Rosenborg. Voor het eerst sinds 1966 geen Europees hoofdtoernooi voor Ajax. Een meer dan bittere pil die geslikt moest worden. De Europese uitschakeling volgde slechts een paar maanden nadat Ajax nog in de finale van de Europa League stond (nederlaag tegen Manchester United). Was er van dat Ajax dan helemaal niks meer over? Ja, de nodige spelers vertrokken na het Europese succes. Aanvoerder Davy Klaassen maakte een mooie transfer naar Everton. Huurling Bertrand Traoré keerde niet meer terug. Rots in de defensie Davinson Sanchez vertrok al na één seizoen naar Tottenham Hotspur. Ook Kenny Tete (Olympique Lyon) en Jairo Riedewald (Crystal Palace) waren niet langer Ajacied. Dus van technisch directeur Mare Overmars werd het nodige verwacht. Met de vele binnengekomen miljoenen zou hij de selectie weer op peil gaan brengen. Er kwamen wel vervangers, maar bij de kritische volgers van Ajax rees de vraag of dat wel waardige vervangers waren. Kwam Klaas-Jan Huntelaar alleen naar Ajax om af te bouwen? Wat kan Siem de Jong nog? En hoe goed zijn de nieuwe verdedigers Luis Orejuela en Maximilian Wöber? Aan de andere kant, grote namen als Hakim Ziyech, Kasper Dolberg en Amin Younes bleven wel. Crisis afgewend De slechte Europese campagne zette door in de Eredivisie. Ajax ging uit bij Heracles Almelo met 2-1 onderuit. Even leek er een crisis aanstaande in de John Cruijff Arena. Maar de formatie van Keizer tankte tegen FC Groningen (3-1 winst) weer wat zelfvertrouwen. Ook de twee wedstrijden daarna tegen VVV-Venlo en PEC Zwolle werden, met soms de nodige moeite, in winst omgezet. Voorlopig is de weg omhoog dus weer ingezet. En ja, als dit team z'n draai echt heeft gevonden, kan het zomaar een van de belangrijkste titelkandidaten worden. ADO DEN HAAG 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 17