"Mooi om direct thuis tegen Ajax te starten" INTERVIEW Na twee seizoenen te zijn gestart buiten het Polman Stadion, begint een nieuwe jaargang van de Eredivisie dit keer in eigen huis. De tegenstander van vanavond is Ajax, de ploeg die afgelopen seizoen tweede werd achter landskampioen Feyenoord. Sinds het duel tegen die landskampioen, onze laatste wedstrijd van het afgelopen seizoen, is er het nodige veranderd. Zo is Joey Pelupessy de nieuwe aanvoerder van het team. Hij kijkt uit naar het nieuwe seizoen. "Het is altijd lekker om weer te beginnen." "We hebben veel nieuwe spelers", vertelt de 24-jarige middenvelder over de grootste wijziging ten opzichte van de afgelopen jaargang. "Er zijn een aantal jongens vertrokken en daar zijn goede vervangers voor teruggekomen. Toch is het altijd even wennen als je met nieuwe jongens op het veld staat. We hebben daarom in de voorbereiding veel tactisch getraind. Dat is nodig om vaster in je systeem te komen. Naarmate de voorbereiding vordert merk je dat dat zich ontwikkelt." Met name achterin zien de supporters vanavond nieuwe gezichten. "Tim Breukers speelde afgelopen seizoen bijna alles. De anderen zijn nieuw of hebben minder vaak gespeeld. Het is daarom zaak om de linies kort op elkaar houden. Als we in grote ruimtes komen te spelen, maken we het onszelf lastig. Het allerbelangrijkste is dat we elkaar helpen." "Mijn rol daarin is belangrijk", vertelt Pelupessy zelfbewust. "Ik speel natuurlijk kort voor de verdediging en heb een verbindende rol tussen de jongens voor en de jongens achter mij. Ik moet iedereen dusdanig coachen dat het hele team goed staat, dat we de boel kort op elkaar houden, dat we dwingend spelen en het spel simpel verplaatsen. Die rol had ik afgelopen seizoen al wel, maar nu als aanvoerder moet ik dat nog meer op me nemen." Is de ploeg klaar voor de eerste echte krachtmeting van het seizoen, vanavond tegen Ajax? Pelupessy denkt van wel. "Natuurlijk weet je nooit hoe het uitpakt, maar ik heb er alle vertrouwen in. We hebben in de voorbereiding aan elkaar kunnen wennen als groep. Daar zit het absoluut wel goed. De nieuwelingen zijn open, passen zich makkelijk aan en hebben hun plek gevonden. Dat scheelt enorm voor het teamproces, want je moet uiteindelijk samen alles geven om voor het beste resultaat te gaan." "Specifiek op de voorbereiding voor de wedstrijd tegen Ajax hebben we eigenlijk hetzelfde gedaan als gebruikelijk. Verder tactisch trainen, beelden bekijken, dat soort dingen. Mijn directe tegenstander zal Hakim Ziyech of Donny van de Beek zijn. Dat zijn allebei goede spelers. Als je jongens met hun kwaliteiten op het middenveld kunt uitschakelen, dan is dat voor het hele team prettig." Boven alles heeft Pelupessy vooral weer zin om te star ten aan een nieuw seizoen. "De voorbereiding is leuk en belangrijk, maar op een gegeven moment begint het toch te kriebelen. Dan wil je weer de echte wedstrijden spelen in volle stadions, dat is waar het uiteindelijk om draait. Daarom is het lekker dat nu de competitie weer begint. En dan is het helemaal mooi om direct in eigen huis tegen Ajax te starten. Ik heb er zin in." HERACLES ALMELO-AJAX 13

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 13