De 26-jarige Burnet begon zijn carrière bij AW Zeeburgia in Amsterdam, wat tevens zijn geboorteplaats is. De linksback staat inmiddels onder contract bij Slovan Bratislava, waar hij na een trainerswissel op de bank belandde. Afgelopen winter tekende hij voor een halfjaar in Nijmegen. Wij spraken met hem over zijn tijd in Bratislava, zijn kleine verschijning en de wedstrijd tegen Ajax van vanavond. Hoe ben je eigenlijk bij Slovan Bratislava terecht gekomen? "Ik kreeg van een goede vriend, Mitchel Schet, te horen dat Slovan Bratislava op zoek was naar een linksback. Ik was op dat moment nog clubloos en heb mijn zaak waarnemer toen contact op laten nemen met de club. De clubleiding heeft beelden van mij bekeken en blijk baar beviel wat ze zagen, want ik kreeg niet lang daarna een contractvoorstel. Het was mijn eerste buitenlandse avontuur en dat is best een stap. Gelukkig waren er vier of vijf Amsterdamse jongens actief bij Slovan. Jongens die ik van vroeger kende en met wie ik samen heb ge speeld. Dat maakte het allemaal wel iets makkelijker." Na een trainerswissel raakte je in Bratislava een beetje uit beeld en ben je op huurbasis naar N.E.C. gekomen. Kun je iets vertellen over je motivaties om naar Nijmegen te komen? "Het is hier intern allemaal super goed geregeld en ik heb me hier vanaf het eerste moment thuis gevoeld. Ook de supporters hebben daar en mooie bijdrage aan geleverd, want in goede en slechte tijden zijn ze fanatiek en staan ze achter de ploeg. Het allerbelangrijkste is dat deze club zich handhaaft. Deze club verdient het om in de Eredivisie te blijven. Persoonlijk hoop ik weer zelfver trouwen te ontwikkelen, want als je opeens aan de kant wordt gezet bij een dub gaat het toch knagen. Ik heb me afgevraagd of ik nog wel goed genoeg was. Bij N.E.C. kreeg ik de kans om me weer voetballer te voelen. Maar: het dub- en teambelang staan voor mij echt voorop, dat ben ik iedereen binnen de club verplicht." Hoe kijkje tegen de concurrentiestrijd met collega André Fomitschow aan? "Binnen de voetbalwereld heb je altijd te maken met „concurrentie, dat is heel normaal. Er zit echter wel een verschil tussen een gezonde en een ongezonde con currentiestrijd en bij André en mij is dat de gezonde va riant. We trainen allebei gewoon hard en we proberen het de trainer zo lastig mogelijk te maken. Hij is mijn concurrent, niet mijn rivaal. Ik kan het ook gewoon heel ijLftsd met hem vinden. We houden elkaar scherp en II daarmee tillen we het algemene niveau omhoog. We weten allebei dat wanneer we een mindere wedstrijd spelen, je zo maar vervangen kunt worden door de an der. Dat lijkt me niet meer dan normaal en daarmee dienen we het teambelang." Hoe is het voor jou om in een team terecht te komen dat moet strijden voor lijfsbehoud? Slovan Bratislava speelde immers voor het kampioenschap. "Daar zit voor mij helemaal geen verschil in. Als N.E.C. zich handhaaft, dan is dat net zo knap als wanneer Slo van Bratislava kampioen wordt. Ondanks dat de doel stelling anders is, is de prestatie vergelijkbaar voor bei de clubs. Uiteindelijk ga je met je team altijd voor het hoogst haalbare en de kwaliteit van een selectie bepaalt waar je uiteindelijk tevreden mee bent." Je bent een voetballer met weinig fysiek en je bent ook niet de langste. Hoe ben je hier gedurende je carrière mee omgegaan en zie je dit eerder als een voordeel of als een nadeel? "Het is zoals het is, zeg ik altijd maar. ledereen heeft zijn eigen kwaliteiten en ik denk dat het belangrijkste is dat je gewoon vertrouwen in jezelf houdt. Pas dan komen jouw onderscheidende kwaliteiten namelijk bo vendrijven. Ik ben klein en wendbaar en daarmee kan ik het fysieke aspect compenseren. Iemand kan nog zo sterk zijn, maar in een duel kun je met slimheid toch als winnaar naar voren komen. Als je iemand net op het juiste moment een duwtje geeft, net iets sneller bent of beter timet, dan kan diegene zijn fysieke kracht niet gebruiken. Het allerbelangrijkste is datje altijd met de volle honderd procent het duel ingaat, want daarmee maak je het onderscheid." Verwacht je een stunt in de wedstrijd tegen Ajax? "Ik weet zeker dat Ajax veel meer balbezit gaat hebben, ik denk dat wij vanuit de omschakeling proberen die kansjes die we krijgen af te maken. Daar ligt de sleutel tot een stunt denk ik. Daarbij komt natuurlijk dat we zo lang mogelijk een tegendoelpunt moeten zien te voor komen, want als zij vroeg op voorsprong komen, lopen we direct achter de feiten aan. Dat moeten we zien te voorkomen en dan zie ik ons wel met een goed resultaat van het veld stappen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 15