VANDAAG AFC AJAX TEGENSTANDER A A |1U Na de eerste seizoenshelft was de achterstand van Ajax op koploper Feyenoord vijf punten. Inmiddels is de competitie vijf wedstrijden onderweg met nog altijd het gat van vijf punten tussen beide kemphanen. Zowel Ajax als Feyenoord wonnen tot dusver al hun wedstrijden in 2017. De ploeg van hoofdtrainer Peter Bosz kan zich dus geen enkele misstap veroorloven. Daarbij is het afhankelijk van de Rotterdammers. De Amsterdammers zijn in vorm getuige de resultaten in het jaar 2017. Met vijf zeges op rij, elf doelpunten voor en slechts één tegen is de ploeg bezig aan een uitstekende serie. Het meest op dreef zijn Hakim Ziyech en Lasse Schone. De middenvelders wisten beide dit kalenderjaar al driemaal te scoren. Maar ook de complete voorhoede Younes - Dolberg - Traoré staat al op het scorebord. Het loopt momenteel op rolletjes in de hoofdstad onder leiding van Peter Bosz. de man die tussen 2013 en 2016 de leiding had over de geel zwarten. Bosz speelde met Vitesse in die periode drie keer in GelreDome tegen Ajax, won een keer, speelde een keer gelijk en verloor een keer. Tijdens het verloren duel (vorig seizoen) zat hij door een schorsing op de tribune. In de drie uitwedstrijden tussen beide ploegen ging Bosz tweemaal als winnaar van het veld. De Amsterdammers verloren tot op heden pas eenmaal een uitwedstrijd. Medio december was FC Twente niet de sterkste, maar won het wél in eigen huis. Door een benutte strafschop van Mateusz Klich in de 92e minuut eindigde het duel in een 1-0 zege voor de Tukkers. Statistisch gezien is Ajax in de reguliere speeltijd dus nog ongeslagen in uitwedstrijden. In de overige tien uitduels werd acht keer gewonnen en tweemaal gelijkgespeeld (Feyenoord en AZ). Naast positieve tijden zijn het ook drukke tijden. Afgelopen donderdag speelde Ajax het duel in de Europa League vs Legia Warschau. In Polen was het voor de hoofdtrainer een weerzien met Valeri Qazaishvili, de man die in het seizoen 2013|2014 in de 90e minuut voor de 0-1 zorgde in de Amsterdam ArenA. Vanaf de herstart heeft Bosz zijn ploeg weinig hoeven wijzigen en 'staat' het elftal. Achterin staan momenteel de vaste vier: Sinkgraven, Viergever, Sanchez en Veltman. Op het middenveld is het trio Ziyech, Schone en Klaassen een zekerheid en na de terugkeer van Bertrand Traoré maakt hij met Younes en Dolberg de aanval compleet. In het doel staat, al twintig duels op rij, Andre Onana. Komt de ploeg het Europese duel zonder kleerscheuren door, is het te verwachten dat deze elf ook vanmiddag weer het veld betreden. 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 9