LEWIS BAKER VAN LEREN NAAR LATEN ZIEN Lewis Baker is bezig aan zijn tweede seizoen bij Vitesse en heeft dit seizoen al negen keer het doel weten te vinden. Hij was, net als iedereen, teleurgesteld over het verlies tegen Willem II, maar is hongerig om opnieuw de drie punten te pakken. De redactie van Vitesse Media sprak met de 21-jarige middenvelder over zijn tijd tot dusver bij Vitesse, zijn 'dreamteam' en de wedstrijd tegen Ajax. Op tienjarige leeftijd kwam Baker binnen bij Chelsea en voltooide daar de gehele jeugdopleiding. Tien jaar later koos hij voor Vitesse. De huurling van Chelsea heeft zijn plekje helemaal gevonden in Arnhem. "Ik heb het erg goed naar mijn zin hier. Het eerste seizoen stond vooral in het teken van leren. In mijn tweede seizoen bij Vitesse wil ik nadrukkelijk mijn stempel drukken en dat wat ik geleerd heb laten zien." 'Ik wil nadrukkelijk mijn stempel drukken en laten zien wat ik geleerd heb' Er valt even een stilte als Baker gevraagd wordt om zijn mooiste wedstrijd bij Vitesse tot nu toe te benoemen. Hij is dit seizoen al meerdere keren belangrijk geweest voor het team met zijn doelpunten. "Het is moeilijk om één specifieke wedstrijd te kiezen. Ik denk dat het meerdere wedstrijden zijn die ik erg mooi vind. Echter, de wedstrijden waarin ik trefzeker was en we als team wonnen steken daar toch wel bovenuit." Baker is graag belangrijk voor het team Hij wilt zijn teamgenoten helpen en bovenal ervoor zorgen dat er gewonnen wordt. Toch komt de middenvelder terug op de vraag. "De overwinning op Feyenoord in de kwartfinale van de beker was toch wel een hele mooie wedstrijd. Wie weet waar het bekeravontuur eindigt dit seizoen. Ik merk aan alles dat het bij de supporters enorm leeft." Dromen over een Europese topclub als Chelsea, Barcelona of Real Madrid doet iedere voetballer. Als je de Engelse jeugdinternational vraagt om enkele spelers te noemen die in zijn droomteam voorkomen, noemt hij snel de wereldsterren van Barcelona op. "Iedere voetballer wil spelen bij een Europese topclub. In mijn ogen zijn de grootste spelers waar ik tot nu toe mee gespeeld heb Ramires, David Luiz en Frank Lampard van Chelsea. Dat ik al jaren onderdeel uit heb mogen maken van een club als Chelsea is alleen al geweldig. Uiteindelijk spelen in het eerste team zou geweldig zijn." Zondag staat opnieuw een thuiswedstrijd in GelreDome op het programma. Na de teleurstelling van vorige week blijven de geel zwarten vertrouwen houden in de goede reeks na de winterstop. De speler met de uitstekende vrije trap kijkt uit naar de topwedstrijd in Arnhem: "Het is een grote wedstrijd zondag, een échte topper. Grote wedstrijden spelen is iets wat je het liefst doet." Baker heeft goede herinneringen aan Peter Bosz, de huidige hoofdtrainer van Ajax. "Hij was een goede trainer en altijd erg open naar iedereen. Ondanks de korte periode heb ik veel geleerd van hem. Alles wat ik het eerste seizoen hier geleerd heb, komt er dit seizoen uit. Hopelijk vandaag weer."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 5