IN CIJFERS De Amsterdammers staan eerste op de ranglijst gekeken naar alleen de uitwedstrijden. Uit de elf gespeelde duels werden 26 punten behaald: 8x winst, 2x gelijk en lx verlies. Vitesse staat zesde in de thuiswedstrijden met 17 punten uit 11 duels: 5x winst, 2x gelijk en 4x verlies. Ajax won slechts één van zijn laatste vier Eredivisie-duels op bezoek bij Vitesse (G1-V2), vorig seizoen op 25 oktober 2015: 1-3. Valeri Qazaishvili (54') zette de Arnhemmers op voorsprong, maar door goals van Viktor Fischer (71'), Riechedly Bazoer (73') en Lasse Schone (86') won Ajax alsnog. Peter Bosz was geschorst als Vitesse-trainer waardoor Rob Maas op de bank zat als coach. Alteen Feyenoord (26) scoorde vaker voor rust dit Eredivisie-seizoen dan Vitesse (19). Daarnaast is Vitesse is de enige club naast de traditionele top- 3 die dit seizoen nog niet in de onderste helft van de Eredivisie heeft gestaan. Vitesse staat dertiende in de rangschikking van clubs met de meeste schoten tegen per club (242). Heracles Almelo staat op één met 336 schoten tegen. Tegenstander vandaag, Ajax, staat zeventiende met 189 schoten tegen. PSV sluit de rij na 22 wedstrijden met 176 schoten tegen. Ricky van Wolfswinkel staat op tien competitietreffers. Vijf daarvan zijn velddoelpunten en de spits maakte er ook vijf uit standaardsituaties. Hij is daarmee de enige speler in de top tien van topscorers die een gelijk aantal velddoelpunten en doelpunten uit standaardsituaties heeft gemaakt. Ajax-spits Kasper Dolberg bijvoorbeeld staat ook op tien doelpunten, maar maakte acht velddoelpunten en twee uit standaardsituaties. 21

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 21