BIJ AJAX IS HET WINNEN VAN TITELS NIET GENOEG Terwijl Ajax op de laatste speeldag van het afgelopen seizoen eerst nog 'even' moest winnen van De Graafschap, waren de voorbereidingen op het kampioensfeest al in volle gang. De uitkomst is bekend. Door het 1-1 gelijkspel ging PSV opnieuw met de titel aan de haal. DE TEGENSTANDER 5 Deze jaargang zint Ajax op revanche voor de dramatische ontknoping in de Achterhoek. Trainer Frank de Boer diende zijn doorlo pende contract niet uit, waarna opvolger Peter Bosz het succes moet terugbrengen in Amsterdam. Met attractief voetbal moet dat, na twee seizoenen droog te hebben gestaan, leiden naar een prijs. Waarbij het voorne men is om weer kampioen te worden en suc cesvol te zijn in Europa. Bravoure Toch gingen de Amsterdammers vlak voor de winterstop bij FC Twente met 1-0 onder uit en kwamen ze in eigen huis niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen PSV. Ondanks die tegenvallers toont Ajax momenteel weer de bravoure die het altijd zo heeft ge kenmerkt. Het is het resultaat van de frisse wind die Bosz over de Amsterdam Arena liet waaien. De voormalig coach van De Graaf schap, Heracles Almelo, Vitesse en Maccabi Tel Aviv gaat uit van balbezit en verkiest creativiteit boven degelijkheid, liefst op de helft van de tegenstander en waarbij elke opponent wordt opgejaagd. Megatransfers Na de megatransfers in de zomer van Arek Mi- lik (32 miljoen), Jasper Cillessen (14 miljoen), Viktor Fischer (5 miljoen) en Mike van der Hoorn (2,5 miljoen) volgde tijdens de winter stop het vertrek van Riechedly Bazoer (12 mil joen), Nemanja Gudelj (5,5 miljoen) en Anwar El Ghazi (8 miljoen). Daardoor staat Ajax er fi nancieel beter voor dan ooit. Tegenover al die vertrekkers stond de komst van de twee Co lombiaanse miljoenaankopen Mateo Cassier- ra en Davinson Sanchez, de Duitse routinier Heiko Westermann en de huurlingen Bertrand Traoré en de inmiddels naar AZ vertrokken doelman Tim Krul. En hoewel de clubleiding zijn komst in eerste instantie niet noodzakelijk achtte, maakte Hakim Ziyech eind augustus alsnog de overstap naar Ajax. Bij Ajax is het winnen van titels niet genoeg. Het moet volgens de clubfilosofie gepaard gaan met attractief voetbal. Wanneer geen van beide lukt, zoals de afgelopen twee sei zoenen, barst de onrust bij de Amsterdamse club los. Sinds de benoeming van Frank de Boer, nu zes jaar geleden, grossierde Ajax in landstitels. Zo succesvol zal Peter Bosz mis schien nooit worden, maar de laatste zorgt er wel voor dat Ajax niet meer saai en voor spelbaar is. Met de cruciale overwinning bij FC Utrecht, de overtuigende zege van afgelo pen weekend op ADO Den Haag én de komst van de Braziliaanse vleugelaanvaller en mil joenenaankoop David Neres is de achtervol gingsrace op Feyenoord vol ingezet. Peter Bosz beseft dat de lat hoog ligt. "Bij een club als Ajax is altijd druk en dat spreekt mij aan. Dat maakt het werk nóg interessanter." De eerste twee maanden in Amsterdam bezorgden Peter Bosz namelijk de nodige hoofdbrekens. Door tegenvallende resultaten in de Eredivisie en de pijnlijke uitschakeling in de voorronde van de Champions League zocht de nieuwe trainer voortdurend naar zijn ideale formatie. Uiteindelijk heeft hij zijn visie van aanvallend voetbal kunnen overbrengen op zijn spelersgroep. Na het 2-2 gelijkspel tegen Roda JC op de tweede speeldag volgde de 1-2 nederlaag tegen Willem II. Vervolgens wonnen de mannen van Peter Bosz zes wed strijden op rij en bleven ze twaalf duels op rij ongeslagen. En werd het dominante, aan trekkelijke voetbal dat de perfectionistische coach voor ogen had steeds meer zichtbaar. Trainer: Peter Bosz Stadion: Amsterdam Arena (53.052 plaatsen) Begroting: 70 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 5